Atbildību par Šrilankas teroraktiem uzņemas grupējums Islāma valsts

Teroristiskais grupējums Islāma valsts paziņojis, ka ir atbildīgs par Lieldienu svētdienas teroraktiem Šrilankā, kuru upuru skaits pieaudzis nu jau līdz 321 cilvēkam.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, grupējums ar paziņojumu nācis klajā otrdien, 23.aprīlī, Islāma valsts ziņu aģentūrā AMAQ. Paziņojumā nosaukti septiņi uzbrucēji, kuri esot pastrādājuši nāvējošās spridzināšanas Šrilankas baznīcās un viesnīcās.

Šrilankas varasiestādes savukārt pavēstījušas, ka aizdomās par uzbrukumu sarīkošanu tiek turēti divi vietējie musulmaņu grupējumi, kuriem, iespējams, bijušas saiknes ar ārvalstu kaujiniekiem.

Dienvidāzijas valsts prezidents Maithripala Sirisena ir solījis vērsties pret tām drošības struktūrām, kuras pirms spridzināšanām saņēmušas brīdinājumus par iespējamiem teroraktiem, tomēr nav spējušas tos novērst. Sirisena paziņojis par plāniem nekavējoties nomainīt atbildīgo drošības iestāžu vadītājus.

Kas bija upuri?

Pašreiz zināmais, oficiālais svētdienas, 21.aprīļa, teroraktu upuru skaits ir 321. Uzbrukumos miesas bojājumus guvuši vēl aptuveni 500 cilvēki. Lielākā daļa no nogalinātajiem un ievainotajiem bijuši šrilankieši. Starp nogalinātajiem ir arī 38 ārvalstnieki, tostarp Indijas, Ķīnas, Turcijas, Austrālijas, Dānijas, Nīderlandes, Portugāles, Lielbritānijas un Amerikas Savienoto Valstu pilsoņi.

Eksplozijas notikušas trīs baznīcās, kad tur notika Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās.

Viena no baznīcām atrodas galvaspilsētā Kolombo, bet abas pārējās baznīcas, pret kurām vērsti uzbrukumi, atrodas valsts rietumu pilsētā Negombo, kurā vairākums iedzīvotāju ir katoļi, kā arī Batikaloā valsts austrumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas