Atbrīvotā Savčenko saņem ordeni

Nadja Savčenko un Ukrainas prezidents Petro Porošenko

Ukrainas gaisa spēku lidotāja un Augstākās Radas deputāte Nadja Savčenko, kura 25.maijā atbrīvota no ieslodzījuma Krievijā un atgriezusies dzimtenē, saņēmusi Ukrainas ordeni un goda nosaukumu.

«Nadjai Savčenko ir piešķirts Ukrainas Varones tituls un arī Zelta zvaigznes ordenis par nesalauztu gribu, pilsonisku drosmi un upurēšanos, kalpojot Ukrainas tautai,» tā teikts Ukrainas prezidenta Petro Porošenko rīkojumā, ziņo Unian.

Porošenko arī uzsvēris, ka Savčenko ir pirmā bruņoto spēku sieviešu kārtas pārstāve, kura saņēmusi šo titulu un ordeni.

«Kalpoju Ukrainas tautai,», saņemot ordeni, sacījusi Savčenko, bet Kijevas lidostā, īsi pēc atgriešanās dzimtenē, viņa sacījusi: «Esmu gatava mirt kaujas laukā par Ukrainu, un darīšu visu, kas manos spēkos, lai tiktu atbrīvots katrs bērns, kurš ir gūstā. (..) Ukrainas Augstākajā radā būs varoņi, ko apskaudīs Krievijas Valsts Dome. Mūsu parlamentā būs tie, kuri ir pelnījuši tur būt».

Jau vēstīts, ka Krievijā uz 22 gadiem cietumā notiesātā lidotāja trešdien pametusi Rostovu pie Donas Krievijā pēc tam, kad Ukraina un Krievija ar Vācijas un Francijas atbalstu vienojušās par viņas iemainīšanu pret Ukrainā notvertiem un notiesātiem krievu karavīriem Aleksandru Aleksandrovu un Jevgēniju Jerofējevu.

Krievijas atbalstītie separātisti Ukrainā sagūstīja Ukrainas Gaisa spēku piloti Savčenko 2014.gada 17.jūnijā un, pārkāpjot starptautiskās tiesības, nelikumīgi pārveda uz Krievijas Federāciju un arestēja, apsūdzot divu Krievijas žurnālistu slepkavībā.

Šā gada 22.martā Krievijas Federācijas Rostovas apgabala Doņeckas tiesa piesprieda Savčenko 22 gadu cietumsodu, kas izsauca asu starptautiskās sabiedrības nosodījumu.

Ref: 111.111.103.3560

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas