OIK atļauja atcelta arī SIA Ilūkstes siltums

Ekonomikas ministrija (EM) pieņēmusi lēmumu par atļaujas atcelšanu SIA Ilūkstes siltums atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijai Ilūkstes novadā pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, novēršot OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos gados par aptuveni  6,3 miljoniem eiro, stāsta ministrijā.

EM skaidro, ka atļauja pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros SIA Ilūkstes siltums atcelta, jo konstatēts, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijā noteiktajā termiņā atbilstoši normatīvo aktu prasībām nav uzsākta.

Ministrijā uzsver, ka līdz ar to EM ir pabeigusi ārkārtas pārbaudes 40 AER koģenerācijas elektrostacijās, kas tika sāktas 2017.gada oktobrī pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību MK noteikumu prasībām. Šo pārbaužu rezultātā ministrija kopumā atcēlusi atļaujas 27 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni  391 miljonu eiro. Attiecīgi 13 elektrostaciju darbībā pārkāpumi nav konstatēti un tās turpina saražoto elektroenerģiju pārdot obligātā iepirkuma ietvaros.

Kopš 2017.gada beigām OIK atļaujas atceltas elektrostacijām SIA Elektro Rīdzene Cēsu novadā, SIA ENERGO FORTIS Līvānu novadā, SIA E Strenči Strenču novadā, SIA Madonas Eko Madonas novadā, SIA Eiro-Āzijas investīciju aģentūra Alūksnes novadā, SIA EVOKEM Līvānu novadā, SIA M Parks Amatas novadā, SIA Eco Latvis Tukuma novadā, SIA Baltekogen trīs elektrostacijām Raunas novadā, Kārsavas novadā un Ludzas novadā, SIA Tektus Amatas novadā, SIA Digne Vecumnieku novadā, SIA ATAUGA-G Olaines novadā, SIA Krustpils AER Krustpils novadā, SIA Pellets Energy Talsu novadā, SIA E Seda stacijai Strenču novadā, SIA Rīgas enerģija Rīgā, SIA AM Energy solution Vecumnieku novadā, SIA Briedis būve Saldus novadā, SIA Barkavas enerģija divām elektrostacijām Madonas novadā, SIA Jumis GEO Kārsavas novadā, SIA AM Energy Solution-Aloja un SIA Energy Solutions Alojas novadā, kā arī SIA BALTENEKO Ādažu novadā un SIA Ilūkstes Siltums Ilūkstes novadā.

Atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros šiem komersantiem, lielākoties, atceltas, jo konstatēts, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijā noteiktajā termiņā atbilstoši normatīvo aktu prasībām nav uzsākta.

Vienlaikus EM atgādina, ja elektroenerģijas ražotājs nepārdod elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, tam ir tiesības darboties brīvā tirgus apstākļos un vienoties ar jebkuru elektroenerģijas tirgotāju par elektroenerģijas pārdošanu par vienošanās cenu. Tāpat ražotājs koģenerācijas stacijā var turpināt ražot un pārdot arī siltumenerģiju, par cenu vienojoties ar siltumenerģijas pircēju un lietotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas