Atceries olimpisko lāci? Igaunijā atzīmē Maskavas olimpiādes četrdesmitgadi

Igauņu burātājs Vaiko Voremā (Vaiko Vooremaa), kurš 1980.gadā Tallinā iededza olimpiskās regates lāpu

1980.gada vasarā notika Maskavas Olimpiskās spēles. Tallinā šonedēļ atzīmēta 40.gadadiena, kopš vērienīgā sporta pasākuma, kas notika arī Igaunijas galvaspilsētā un kas būtiski ietekmēja arī Tallinas apbūvi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Trešdien, 29.jūlijā, Tallinas vecpilsētā tika iedegta uguns konstrukcijā, kas veidota pēc Maskavas Olimpisko spēļu degļa parauga. Pēc tam uguns tika pārvesta uz galvaspilsētas rajonu Piritu, kas atrodas Baltijas jūras krastā.

Piritā 1980.gada Olimpiskajās spēlēs notika burāšanas regate.

Padomju varai gatavojoties Maskavas olimpiādei, Tallinā notika vērienīgi būvdarbi. Tagadējā neatkarīgās Igaunijas galvaspilsētā tolaik tika atjaunotas 436 ēku fasādes. Tika uzceltas vairāk nekā 50 jaunas ēkas un citas būves. Daudzas no tām ir kļuvušas par Tallinai raksturīgām arhitektūras atpazīšanas zīmēm, piemēram, viesnīca Olümpia, Televīzijas tornis un Tallinas Lidosta, vēsta ERR.

Būvdarbu augļus gan neredzēja daudzi ārvalstu sportisti, jo Maskavas Olimpiskās spēles boikotēja 65 pasaules valstis, tā iestājoties pret Padomju Savienības iebrukumu Afganistānā un pret citām starptautiskām problēmām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas