Atgādinājums. No kurām valstīm iebraucot Latvijā, jāievēro pašizolācija?

Ik pa laikam parādās jautājumi par pašizolāciju, atbraucot no citām valstīm, tāpēc BNN atgādina, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ik piektdienu atjauno sarakstu, kurā uzskaitītas valstis, no kurām atgriežoties, jāievēro pašizolācija.

SPKC mājaslapā ir norādīts, ka atbraukušajam no ārzemēm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 16, jāievēro pašizolācija 14 dienas.

Starp šīm valstīm ir Zviedrija, Luksemburga, Portugāle, Sanmarīno, Bulgārija, Rumānija, Horvātija, Čehija un citas.

Pilns saraksts atrodams šeit.

Tāpat jāatgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu COVID-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no 8.00 līdz 20.00, sestdienās laikā no 9.00 līdz 15.00 un svētdienās laikā no 9.00 līdz 12.00.

BNN jau ziņoja, ka COVID-19 izplatības ierobežošanai no 16.jūlija Latvijā tiks reģistrēts ikviens ieceļotājs, kurš ieradīsies valstī, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus.

Vēl par šo tematu: No 16.jūlija Latvijā tiks reģistrēts ikviens ieceļotājs no ārvalstīm

Tāpat valdība atbalstīja grozījumus normatīvajā regulējumā, kas ļaus atņemt termiņuzturēšanās atļaujas vai anulēt vīzas tiem trešo valstu iedzīvotājiem, kas pārkāpj pašizolācijas noteikumus. Par to gan vēl jālemj Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas