bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Atgriezusies tendence amata kandidātiem neierasties uz darba intervijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 3 balsojumi)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVidējais darba meklētājs pašlaik ir sieviete vai vīrietis gados, ar ilgstošu darba pieredzi, latviešu un krievu valodas zināšanām un bieži vien bez augstākās izglītības, biznesa ziņu portālam BNN.LV atzinis CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Iepriekšējās darba pieredzes saistītas ar administratīvo darbu vai pārdevēja, strādnieka darbu. Šāds darba meklētāja profils bija aktuāls arī pirms diviem gadiem, bet iepriekš bija daudz lielāks vilnis ar augsti kvalificētiem darbiniekiem, kuriem bija vadoši amati un vairākas augstākās izglītības, pārmērīgas atalgojuma prasības un neizpratne par tirgus situācijas izmaiņām. Šobrīd pieminētais meklētāju slānis ir mazinājies, atzīst Brodiņš.

Tomēr vienlaikus viņš uzsver, ka darba meklētājiem pašlaik raksturīgi iesniegt «copy/paste» motivācijas vēstules, darba pieteikumus ar gramatikas kļūdām, kā arī neadekvātas bildes. Tāpat, salīdzinot ar pagājušo gadu, atgriežas tendence kandidātiem neierasties uz darba intervijām, par to nebrīdinot.

Turklāt darba meklētājs vairs nepiekrīt veikt vairāku amatu pienākumu apvienojumu, par to saņemot mazu atalgojumu, savukārt strādājošo vidū arvien vairāk pieaug rotācija.

Arī WorkingDay pārstāvis Māris Silinieks uzskata, ka pēdējo divu gadu laikā darba meklētāja profils ir mainījies kvalitatīvi. Pirms diviem gadiem vēl darba meklētāju vidū bija liels īpatsvars augsti kvalificētu speciālistu, jo bija uzņēmumi, kuriem strauji samazinājās biznesa apjomi vai pat tika pārtraukta komercdarbība. Šobrīd jau lielākā daļa kvalificēto speciālistu ir atraduši jaunus darba devējus, savukārt darba meklētājiem ar pamatizglītību darba meklējumos iet grūtāk.

Turpretī CV Market pārstāvis Vladimirs Korickis portālam BNN.LV atzīst, ka vidējā darba meklētāja profils jau ilgu laiku saglabājas nemainīgs – tie ir gan studenti bez ilgstošas darba pieredzes konkrētās nozarēs, gan vīrieši vecumā pēc 45 gadiem ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību, kuri līdz darba zaudēšanai ilgstoši strādājuši apkalpošanas sfērā.

Nodarbinātības valsts aģentūrā norāda, ka vidējais bezdarbnieks 2010. gadā bija mazkvalificēts darbinieks, bez profesijas – visbiežāk jaunietis, kā arī gados vecāks cilvēks (45 – 60 gadi) ar profesionālo izglītību. Tāpat vidējais bezdarbnieks bijis ar tendenci uz ilgstošo bezdarbu un ar neatbilstošām prasmēm.


Pievienot komentāru

 1. L teica:

  tāpat turpinās/pieaug arī darba devēkju tendence apsolīt vismaz painformēt par rezultātiem (arī par nepieņemšanu darbā), kas rezultējas absolūtā klusumā…

  • MV teica:

   Tur nu es tev piekrītu, no izsūtītajiem ntajiem cv, retais uzņēmums papūlas atsūtīt “Paldies Jūs CV ir saņemts”. Kā lai cilvēks kurš sūta pieteikumu uz kādu vakanci pārliecinās ka CV ir saņemts? Iespējams daudzi tūlīt aizbildināsies ar “Jā bet mums sūta tik daudz pieteikumus… utt.” – Mīļie cilvēki, pietiktu ar copy / paste vēstuli visiem kandidātiem, paldies saņēmām, ja nesazinamies ar jums līdz tādam un tādam datumam, tad uzskatiet ka Jūsu kandiatūra netiek virzīta tālāk… utt. Uz šo pat nepalīdz frāze, kad varētu no Jums gaidīt atbildi par konkursa rezultātiem…..
   Es teiktu attieksme ir abpusēji nepieņemama…. Tas ir tas pats kas kavēt tikšanos, un nepabrīdināt ja jūti ka kavē…

 2. samanta teica:

  Bet…vai ir godīgi, ja uz nosūtīto CV un motivācijas vēstuli netiek atbildēts?
  Vismaz ar “paldies, saņēmām”?

 3. samanta teica:

  Man vispār sāk apnikt klausīties, ka ir darbaspēka trūkums valstī!!! Kurā vietā? Jā, esmu sieviete 45 gadu vecumā, ar augstāko izglītību, bet, lai cik CV sūtīts, man pilnīgi neviens darba devējs neko nav atbildējis!!! Jā, man trūkst iemaņu citās profesijās, jo neesmu mētājusies pa darba vietām (tas laikam tagad ir nemoderni)!!! Bet, kur tad lai gūstu citu darba pieredzi, ja pat klusums no nosūtītajām vakancēm? Ir dusmas vnk!

 4. secinājums teica:

  ja jau šāda rendence, tātad darba meklētāji atkal var izvēlēties labāko no darba piedāvājumiem

 5. B teica:

  Kā sauc, tā atskan.Personāla atlase ir abpusējs process.Vai var runāt par labu uzņēmuma kultūru, ja darba devējs neuzskata par nepieciešamu paziņot par rezultātu pat pēc intervijas?Vai tiešām uzņēmumu pārstāvjiem trūkst izpratnes par to, ka amata pretendenti var būt arī viņu uzņemuma klienti un ka šādi gadījumi, t.i., necieņa pret cilvēkiem , ir ļoti slikta reklāma pašam uzņēmumam.

 6. rojs2 teica:

  Reizēm ir tāda, sajūta, ka CV tiek sūtīts tukšumā, neka’das atbildes, ne reakcijas. Par kādu uzņēmuma kultūru liecina tas, ka neatbild cilvēkam, kas ir sūtījis savus datus, kas meklē darbu, utt. Par necieņu no darba devēju puses neviens nerunā.

 7. Personāla vadītāja teica:

  Ko tas Brodiņš tur fleitē. Vajag mācēt sarunāt intervijas, tad kandidāti ieradīsies. Par sadarbību ar CV Online palikušas tikai tās sliktākās atmiņas. :(

 8. sardīne teica:

  uzskatu, ka bezdarbnieki atkal kļūst izlepuši vai arī visi, kas gribējuši, atraduši darbu un palikuši bez darba tikai tie, par kuriem nemaz nevar saprast, kāpēc viņi kaut kur izsūta savus cv

 9. pūce teica:

  kā sauc, tā atsaucas. Arī darba devēji nav bez vainas

 10. tapat teica:

  Tas galigi nav zolidi nepazvanit vai vismaz e-pastu aizsutit, pasakot, ka intervija nebus. Bet zolidi nav ari par piemineto neatbildesanu uz iesutitajiem cv. Nav tacu gruti uzikt auto replay, kur norada, paldies sanemam, ja bus atbilstosa kandidatura uzaicinasim uz interviju, ja ne velam veiksmi turpmakajos darba meklejumos.

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.

KNAB sācis pārbaudi par bijušā administratora Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem VL-TB/LNNK

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc Rīgas domes deputāta Jura Juraša iesnieguma sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķiem.

Latvijā janvārī-jūnijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

Tirdzniecības vietās plastmasas maisiņus vairs nedrīkstēs izsniegt bez maksas

Paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiks izsniegti bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas maisiņus.

Igaunija nesaredz būtiskus pavērsienus pēc ASV-Krievijas prezidentu sarunām

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers prognozējis, ka NATO, Rietumvalstu un Krievijas attiecībās nav gaidāmas būtiskas pārmaiņas pēc Helsinkos notikušās Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas prezidentu tikšanās.

Ar Šengenas informācijas sistēmas atbalstu sekmēs traktortehnikas zādzību novēršanu

Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādāto likumprojektu Grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā, kura mērķis ir nodrošināt Šengenas informācijas sistēmas izmantošanu sabiedriskās kārtības un drošības stiprināšanai dalībvalstīs,

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Valsts nodrošināto juridisko palīdzību plānots sniegt plašākam personu lokam

Personas ar ienākumiem, kas nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmēru, varēs saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. To paredz grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, ko otrdien, 17.jūlijā, trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.

Ukrainā miruši trīs igauņu atpūtnieki, vēsta mediji

Trīs jauni igauņu vīrieši devušies pavadīt brīvdienās Ukrainā, un svētdien, 15.jūlijā, tikuši atrasti miruši kādā viesnīcā Melnās jūras ostas pilsētā Odesā, tā ziņo igauņu mediji.

airBaltic jūnijā pārvadā rekordaugstu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos sešos mēnešos kopumā pārvadājusi 1 876 839 pasažierus jeb par 20% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Ievērojami sarūk austrumeiropiešu migrācija uz Lielbritāniju

Iedzīvotāju migrācija uz Lielbritāniju no Baltijas un Austrumeiropas valstīm pēdējos divpadsmit mēnešos bijusi zemākā, kāda novērota kopš 2014.gada, tā liecina Lielbritānijas oficiālā statistika.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 39 likumpārkāpējus

Valsts robežsardzes amatpersonas pirmdien, 16.jūlijā uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpējus.

Vēršas policijā par iespējamu krāpšanos ar OIK koģenerācijas stacijā Tukums DH

Viena no lielākajām Kurzemes koģenerācijas stacijām, SIA Tukums DH, iespējams, ilgstoši nelietderīgi izmantojusi saražoto siltumenerģiju, kas ir rupjš obligātās iepirkuma komponentes noteikumu pārkāpums.

Stiprinās Latvijas un Lietuvas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pierobežā

Augustā Kalkūnes pagastā notiks lauku apmācības Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas dienestu darbiniekiem, lai stiprinātu to sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās pierobežā.

Putins Helsinkos noliedz jaukšanos ASV vēlēšanās, Tramps neiebilst

Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu galotņu sanāksmē būtiskākais pavērsiens abu valstu attiecībās ir ASV amatpersonu dalītā attieksme pret Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanu norisē. Vašingtona apsūdzējusi Krievijas pilsoņus kiberuzbrukumos ASV amatpersonām, tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paudis ticību Krievijas kolēģa Vladimira Putina paustajam noliegumam.

Valodas must be. Intervija ar Valdi Zatleru par prezidenta kandidātu politisko tirgu un komunistiskā mantojuma pieeju

Esot divi veidi, kā norisinās politiskais tirgus aizklātajās vēlēšanās par Latvijas Valsts prezidentu – vienā dominē kandidātu virzīšana apmaiņā pret balsīm, otrā pret naudu. Ja skata pēdējo variantu, tad jo vairāk – labāk nevienam nezināt, kā vēlēšanas notiek. Tā pati Saskaņa, kas tagad «gudri» klusē par to, vai būtu nepieciešamas atklātas vēlēšanas, patiesībā vienmēr esot bijusi pret šādu priekšlikumu, jo tā ir iespēja veidot politisko tirgu – savas partijas balsis pārdot, kas arī ir ticis darīts. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība «spītējas» par atklātajām vēlēšanām daļēji tāpēc, ka ir galvenā «komunistiskā mantojuma» glabātāja – šādos jautājumos šis partijas «mantojums» arī visvairāk izpaužas, savos novērojumos par prezidenta vēlēšanām intervijā BNN dalās bijušais, septītais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vecrīgas grautiņu dalībnieku Bērziņu pirms termiņa neatbrīvos

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas.

Biržu indeksiem dažādas tendences, naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā pirmdien, 16.jūlijā, bija dažādas tendences, turpinoties kompāniju peļņas rādītāju publicēšanas sezonai, kurā pirmdien tika ziņots par lielo banku peļņas kāpumu 2.ceturksnī.

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.