Atjaunotā ēkā Rīgā darbu uzsāk divu prokuratūras iestāžu darbinieki

Pirmdien, 21.janvārī, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) atjaunotajā ēkā Kalnciema ielā 14, Rīgā darbu uzsāk divu prokuratūras iestāžu darbinieki – Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūra un Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūra. Atjaunotajā ēkā no 21.janvāra strādā 34 prokuratūras darbinieki, informē VNĪ.

LR Prokuratūras jaunā mājvieta atrodas apbūves aizsardzības teritorijā Āgenskalns. Ēka celta 1927.gadā. Ēkas atjaunošanas darbus VNĪ vadībā veica SIA Modus būve, būvuzraugs – SIA Fabrum.

Pielāgojot ēku prokuratūras vajadzībām, veikta nama pārbūve, tai skaitā pārsegumu pastiprināšana un nomaiņa, jumta nomaiņa un siltināšana, ārsienu siltināšana, kā arī fasādes atjaunošana. Tāpat notika iekštelpu pārplānošana, iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūve un remonts, kā arī energoefektivitātes paaugstināšana ēkā un teritorijas labiekārtošana. Darbiniekiem tagad ir pieejamas moderni kabineti un plašas koplietošanas telpas – sapulču zāle, pārrunu telpa, kā arī atpūtas zona un mājīga virtuve bēniņos, liels pagalms un autostāvvietas. Ēka aprīkota ar nepieciešamajiem drošības risinājumiem, atzīmē VNĪ.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atklāšanas pasākumā teica: «Man ir liels gods būt klāt nu jau pie otrā pasākuma, kas ļaus uzlabot prokuratūras darba apstākļus. Esam sakārtojuši vienu ēku prokuratūras vajadzībām Kalnciema ielā, otra Aspazijas bulvārī 7 vēl top – pērn būvniekam nodevām šī vēsturiskā nama atslēgas, lai veikta pārbūves darbus.»

«Pielāgojot ēku Kalnciema ielā 14 divu prokuratūras iestāžu vajadzībām, esam padarījuši ēku energoefektīvāku un raduši arī saimniecisku ieguvumu – samazinot nākotnes izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem. Šis ir vēl viens solis pretim labākai un efektīvākai valsts nekustamo īpašumu pārvaldībai. Tas iezīmē nākotnes Latvijas valsts pārvaldes tendenci – valsts iestāžu optimizāciju. Esam droši, ka jaunā mājvieta kalpos efektīvam un saliedētam ikdienas darbam,» gandarījumu pauž VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Pielāgotā ēka Kalnciema ielā ir daļa no VNĪ īstenotā vērienīgā prokuratūru centralizācijas projekta. Uzsākta arī vēsturiskās ēkas Rīgas centrā Aspazijas bulvārī 7 pārbūve. Plānots, ka 2021. gadā tur darbu vienuviet uzsāks desmit Latvijas Republikas prokuratūras iestādes, kas pašlaik atrodas piecās dažādās vietās Rīgā – Dzirnavu ielā 113, Elizabetes ielā 2, Kr. Valdemāra ielā 17A, Stabu ielā 89 un Kalpaka bulvārī 6.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Apsveicu ar darba apstākļu uzlabošanos! Ceru, ka uzlabosies arī darba rezultāti!
    Žēl, ka TV 3 ziņās virsprokurors apgalvo par pēdējo veikto remontu pagājušā gadsimta 60-tajos gados.Sižetā redzamie radiatori liecina par ko citu-60-tajos tādu Latvijā nebija…
    šādi apgalvojumi liek šaubīties par prokuroru precizitāti pamatdarbā…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas