Atjaunotai Ukrainai aprit 30. Zelenskis paredz Krimas atgūšanu

Ukraina otrdien svinēja valsts neatkarības atjaunošanas 30.gadadienu. Ar plašām svinībām un vērienīgu militāro parādi atzīmētajam notikumam par godu Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis teicis svētku uzrunu. Viņš paudis ticību, ka valsts atgūs neatkarības gados zaudētās teritorijas, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Zelenskis savā Ukrainas Neatkarības dienas uzrunā, kas teikta galvaspilsētas Kijevas centrālajā laukumā, norādījis, ka šobrīd ir pareizi runāt par Ukrainas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienu.

Lasiet arī: Ukraina: Donbasā pamiera gadā nogalināti 45 karavīri

«Es sveicu mūs visus šajā lielajā un svarīgajā dienā,» klātesošajiem un mediju tiešraižu skatītājiem un klausītājiem sacījis Ukrainas prezidents. «Šodien mēs svinam Ukrainas neatkarības proklamēšanas 30.gadadienu, tās iegūšanas 30.gadadienu. Un, manuprāt, ir taisnīgāk teikt, ka tā ir Ukrainas neatkarības atjaunošanas 30.gadadiena. Jo 1991.gada 24.augustā Ukraina atjaunoja savu valstiskumu, un 2021.gada 24.augustā Ukraina beidzot to apzinās, runā par to un lepojas ar to.»

Gadadienas svinīgumu tomēr aizēnojusi karadarbība Donbasa reģionā, kur plašas teritorijas turpina kontrolēt prokremlisko separātistu kaujinieki divos pašpasludinātos valstiskos veidojumos. Saistībā ar Krimas pussalu šovasar Kijeva ir pastiprinājusi diplomātiskos centienus tās atgūšanai no Krievijas. Ir izveidota struktūra Krimas Platforma, kuras mērķis ir pastāvīgi veltīt diplomātiskos pūliņus pussalas atgūšanai.

«Mēs atgūsim gan mūsu cilvēkus, gan to, kas ir mūsu,» par Krimu un Donbasa zaudēto daļu sacījis Zelenskis. «Šīs ir mūsu valsts vēsturiskās un kultūras vērtības, kas šobrīd atrodas ārzemēs. Mēs nekad vairs neatdosim ne akmeni no mūsu vēstures, mēs neļausim okupēt nevienu mūsu vēstures lappusi, anektēt mūsu rakstniekus, mūsu zinātniekus un mūsu varoņus, kuri uzveica nacismu,» tā svētku uzrunā sacījis Ukrainas prezidents, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas