Atjaunots 1941.gada deportāciju piemiņas vagons Torņkalna stacijā

Rīgas dome ir atjaunojusi 1941.gada deportāciju piemiņai veltīto dzelzceļa vagonu Torņkalna stacijā.

Pirmoreiz apmeklētājiem tas apskatāms Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā 14.jūnijā, plkst. 15.00.

Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels norāda: «Dzelzceļa vagons ir iespaidīgākais elements komunistiskā terora upuru piemiņas vietā Torņkalnā, kas simbolizē tās ciešanas, ko pirms vairāk kā astoņdesmit gadiem nācās pārdzīvot vairāk nekā piecpadsmit tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Deviņdesmitajos gados restaurētais vagons jau vairākus gadus bija sliktā tehniskā stāvoklī. Esmu gandarīts, ka šobrīd ir izdevies vagonu atjaunot un tas turpinās atgādināt par nežēlīgajam represijām arī turpmāk.»

Represiju piemiņas vagons Torņkalna stacijā tika novietots 1996.gadā.

Līdz 2018.gadam tas bija Latvijas Okupācijas muzeja īpašums, ko pārņēma Rīgas dome. Sliktā tehniskā stāvoklī esošais piemiņas objekts tika atjaunots, nomainot bojātās koka detaļas sienās.

Tāpat tika nomainītas bojātās spāres un jumta dēļu klājums, kā arī veikta vagona jumta skārda seguma uzklāšana. Atjaunots arī vagona bīdāmo durvju slīdmehānisms. Atjaunošanas darbi izmaksāja 9,5 tūkstošus eiro. Tos veica SIA JP Group, kas tika izvēlēta Rīgas pieminekļu aģentūras izsludinātajā iepirkuma konkursā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas