Atjaunots Nemiro deputāta mandāts Saeimā

Saeimas deputāts Ralfs Nemiro

Saeimā atjaunots bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) Saeimas deputāta mandāts, BNN noskaidroja Saeimas Preses dienestā.

Deputāta mandāts atjaunots pēc Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma uzklausīšanas, un tā atjaunošanai nebija nepieciešams balsojums.

Nemiro atgriežoties Saeimā, savu tā dēvēto mīksto deputāta mandātu zaudējis Aivars Geidāns (KPV LV).

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc informācijas saņemšanas par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu Nemiro aicināja KPV LV izvirzīt citu ekonomikas ministru. Nemiro pēc tam atkāpās no ekonomikas ministra amata.

Iepriekš telefonsarunā BNN Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš uzsvēra, ka svarīgi, lai līdz ar to, ka Nemiro tiek atņemta valsts pielaide un viņš krīt no ekonomikas ministra amata, amatus zaudē arī Pāvels Rebenoks – ne tikai kā ministra padomnieks, bet arī kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Deputāts atzīmēja, ka nozīmīgi, lai līdz ar to arī Daina Sirlaka zaudē amatu Ventas ostā. «Manuprāt, šiem cilvēkiem visiem aug kājas no vienas vietas – Olainfarm. KPV LV ir jau palikusi par tādu kā Olainfarm filiāli.»

Jāatgādina, ka tad, kad Olainfarm padomē tika iecelts Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, reizē tur nonāca arī pašreizējā Ventas ostas padomes locekle Daina Sirlaka.

Ekonomikas ministra amatam KPV LV ir izvirzījusi Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru. Vitenbergs apliecinājis, ka apstiprināšanas gadījumā ministra amatā viņš uz attiecīgo laiku noliks deputāta mandātu.

Ja Saeima lems un atbalstīs Vitenberga apstiprināšanu ekonomikas ministra amatā, tad Geidāns varēs atkal atgriezties Saeimā ar mīksto mandātu Vitenberga vietā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas