Atkāpjas Igaunijas eksporta un informāciju tehnoloģiju ministre Kingo

Kerta Kingo

Igaunijas eksporta un informācijas tehnoloģiju ministre Kerta Kingo (Kert Kingo) iesniegusi atlūgumu premjerministram Jiri Ratasam (Jüri Ratas), ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kingo atkāpšanos pieprasīja opozīcija, apsūdzot viņu melošanā parlamentam saistībā ar jauna padomnieka noalgošanu. Ministre nedēļas sākumā noliedza, ka būtu tikusies ar Jakko Vēli (Jakko Väli) un būtu runājusi ar viņu par padomnieka darbu, tomēr vēlāk atklātībā nonāca trīs dienas iepriekš sagatavots darba līgums.

Bijušais televīzijas moderators Vēli par to, ka kļūs par ministres padomnieku, aizvadītajā nedēļā paziņoja sociālajos medijos, un pēc tam tur izcēlās asas diskusijas, kuru laikā Vēli pauda aizvainojošas replikas, kas savukārt rezultējās viņa izslēgšanā no Zaļās partijas.

Kingo amatu ieņēma pēc tam, kad to pameta Marti Kūsiks (Marti Kuusik) pēc apsūdzībām par vardarbību pret bijušo sievu.

Lasiet arī: Igaunijas eksporta ministre grib runāt tikai igauniski un izvairīties no ceļošanas; kritiķi šaubās, ka viņa saprot, ko dara

Kingo tika kritizēta par izvairīšanos no ārzemju vizītēm un valdības preses konferencēm, atteikšanos darba vajadzībām izmantot angļu valodu un Huawei viedtālruņa izmantošanu par spīti drošības riskiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas