Atkāpjas Igaunijas ministrs, NATO dalības neatbalstītājs

Demisijonējušais Igaunijas valsts lietu ministrs Mihails Korbs

Par demisiju paziņojis Igaunijas valsts lietu ministrs Mihails Korbs (Mihhail Korb), kurš publiski sacījis, ka neatbalsta dalību NATO, bet simpatizē Somijas drošības politikas modelim.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka Korps par atkāpšanos no amata pavēstījis trešdien, 24.maijā, pēc strauji uzliesmojuša skandāla saistībā ar viņa izteikumiem un tam sekojušām pārrunām ar viņa pārstāvētās Centra partijas priekšsēdētāju, Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas).

Igauņu reģionālais laikraksts Lääne Elu trešdien ziņojis, ka Korbs, tiekoties ar armijas veterāniem Hāpsalu pilsētā otrdien, 23.maijā, sacījis: «Es (..) varētu pateikt teikumu, kas varētu būt nepatīkams no Igaunijas viedokļa – es neatbalstu dalību NATO. Man šajā jautājumā patīk Somijas politika. (..) Somi būvē paši savu armiju. Viņi ir atsevišķi no NATO un paši rūpējas par savas valsts aizsardzību».

Politiķis, kurš Igaunijas valsts lietu ministra amatu ieņēmis kopš Centra partijas nākšanas pie varas 2016.gada novembrī, pēcāk atvainojies un skaidrojis: «Ar saviem izteikumiem izraisīju apjumu, ko man nevajadzēja atļauties. Ministri nedrīkst izteikties tik neskaidri».

Ref: 111.111.103.4611

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas