Atkāpjas Itālijas premjerministrs Leta

Enriko Leta (Enrico Letta)

Itālijā 14.februārī no amata atkāpies premjerministrs Enriko Leta (Enrico Letta) pēc tam, kad viņa pārstāvētā Demokrātiskā partija atbalstījusi aicinājumu veidot jaunu valdību.

13.februārī sasauktā Demokrātiskās partijas ārkārtas sēdē tās vadītājs Mateo Renci (Mateo Renzi) paudis viedokli, ka pašreizējai valdībai nav izdevies uzlabot smago ekonomisko situāciju valstī.

Letam arī pārmests, ka, viņam vadot valdību, nav ticis grozīts vēlēšanu likums, kas pieņemts iepriekšējās – Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi) valdības laikā.

BBC vērtē, ka par Letas pēcteci vēlas kļūt tieši Renci, kurš par Demokrātiskās partijas sekretāru tika ievēlēts 2013.gada decembrī.

BNN jau vēstīja, ka Enriko Leta Itālijas premjerministra amatā stājās 2013.gada aprīlī, kad pēc vēlēšanām ar lielām grūtībām tika izveidoja koalīcijas valdību.

Kaut arī viņa valdība veiksmīgi ierobežojusi valsts tēriņus, Letam nav izdevies īstenot administratīvajā aparāta steidzami nepieciešamās reformas un sekmēt ekonomisko izaugsmi.

Tik augsts bezdarba līmenis (janvārī 12,7%) kā pašlaik Itālijā nav piedzīvots 40 gadus. Arī tautsaimniecība, kas ir trešā lielākā Eiropas Savienībā, kopš 2007.gada ir sarukusi par 9%.

Ref: 111.111.103.768

Iepriekšējais rakstsDienas joks: Bildinājums
Nākamais rakstsFotonedēļa, 14.02.14.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas