Atklāj Simtgades loterijas otro sēriju

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo atsaucību un atzīmējot Latvijas valsts 99.dzimšanas dienu, Finanšu ministrija un VAS Latvijas Loto turpina līdz šim nozīmīgāko Latvijas nacionālās momentloterijas projektu — Simtgades loterija, piedāvājot otro sēriju ar jaunu dizainu, ko veidojuši tautā iemīļoti mākslinieki, ziņo VAS Latvijas Loto.

Simtgades loterijas pirmā sērija — teju miljons loterijas biļešu — tika realizēta septiņu mēnešu laikā, pārsniedzot visus līdzšinējos Latvijas Loto momentloteriju pārdošanas rezultātus, kļūstot par populārāko momentloteriju Latvijas Loto vēsturē. Arī Simtgades loterijas otrās sērijas plānotais apgrozījums ir pieci miljoni eiro un laimestu fonds 3,2 miljoni eiro, kas ir 65% no loterijas kopējo ieņēmumu vērtības,  skaidro Latvijas Loto pārstāvji.

Ar Simtgades loterijas otrā dizaina sēriju tiek turpināta vērienīgā atbalsta programma vidējo izglītības iestāžu absolventiem — divu gadu laikā plānots ziedot vairāk nekā 400 000 eiro.

Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli : «Īsā laikā Simtgades loterija ir kļuvusi ne tikai par nozīmīgāko nacionālās momentloterijas projektu Latvijas Loto vēsturē, bet arī par populārāko momentloteriju iedzīvotāju vidū. Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, mums ir izdevies īstenot arī Simtgades loterijas sociālo mērķi — apgūt līdzekļus jauniešu talantu attīstīšanai. Jau 2018.gada pavasarī atbalstu 500 eiro apmērā saņems labākie vidējo izglītības iestāžu absolventi, ar Simtgades loterijas otro sēriju mēs turpinām atbalsta programmu spožākajiem jaunajiem talantiem. Paldies ikvienam par līdzdalību, kopā mēs varam sasniegt vairāk — labas lietas notiek!»

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre: «Izglītoti un apņēmīgi jaunieši ir Latvijas nākotnes cerība. Ceļš uz labu izglītību ne vienmēr ir viegls, tāpēc svarīgs ir atbalsts, ģimenes, līdzcilvēku, valsts. Tādēļ liels prieks, ka tik daudz cilvēku ir atbalstījuši Latvijas talantīgos un strādīgos skolēnus, piedaloties šai īpašajā Simtgades loterijā. Tas palīdzēs tiem attīstīt savas spējas un piepildīt sapņus. Sapņus, kas padarīs nākotnes Latviju gudru un stipru!»

BNN jau ziņoja, ka plānots 2018. un 2019.gadā atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katrs Latvijas vidējās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs: «Šis projekts ir īpaši nozīmīgs Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā, kad uzsveram un apzināmies – cilvēki ir mūsu lielākā vērtība. Latvijas valsts simtgades devīze Es esmu Latvija ir stāsts arī par katru no stipendiju ieguvējiem – spožajiem prātiem, kas veido Latviju. Šī iniciatīva izgaismos un emocionāli un finansiāli stiprinās izcilniekus ikvienā Latvijas vispārējās vidējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības iestādē. Vienlaikus šis projekts akcentē tādas vērtības kā izglītība un iniciatīva un veicina to atbalsošanos visā Latvijā, par ko esmu īpaši iepriecināts.»

Latvijas Loto atzīmē, ka Simtgades loterija ir unikāla ar loterijas biļešu dizainu — pirmā dizaina sērija tika atklāta ar Džemmas Skulmes, Frančeskas Kirkes, Daces Lielās, Kristīnes Luīzes Avotiņas un Aivara Vilipsona mākslas darbiem. Savukārt otrās dizaina sērijas loterijas biļetes rotā Jāņa Anmaņa, Birutas Delles, Vijas Zariņas, Jura Jurjāna un Andra Eglīša mākslas darbi. Šo meistaru mākslas darbi vēstī par Latvijas tautas vērtībām — cilvēkiem, tradīcijām, dabu, vēsturi un mantojumu, ko nodot no paaudzes paaudzē. Latvijas valsts simtgades klientu apkalpošanas centrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, līdz 15.decembrim būs aplūkojama Simtgades loterijas otrā dizaina mākslas darbu reprodukciju izstāde.

Kopumā Simtgades loterijas otrajā sērijā ir viens miljons biļešu, ko var iegādāties gan elektroniski, gan papīra formātā. Vienas biļetes cena — pieci eiro. Rekordliels laimestu fonds — 65% no loterijas kopējās vērtības, lielāko laimestu — 100 000 eiro — varēs atrast četrās biļetēs. Loterijas biļetes māksliniecisko daļu būs iespējams atdalīt no spēles daļas un saglabāt kolekcijai mākslas darba reprodukciju pastkartes izmērā. Simtgades loterijas biļetes tirdzniecībā tiks ieviestas pakāpeniski.

Ref:224.000.103.2954

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas