Atklāta Latvijas Arhitektūras gada balvas nominantu izstāde

Visas nedēļas garumā laukumā aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ir apskatāma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 nominantu izstāde. Publiskajā izstādē aplūkojami šī gada nacionālās žūrijas izvirzīto 18 nominantu – 16 objektu un divu procesu – darbi.

Arī Muzeju naktī 20.maijā, ikviens interesents varēs apskatīt to darbu vizualizācijas un aprakstus, kuri turpina sacensties par augstāko novērtējumu Latvijas arhitektūrā.

Šogad izstādes scenogrāfiju veidojis arhitekts un arhitektu biroja Didzis Jaunzems Architecture (DJA) vadītājs Didzis Jaunzems, kurš pērn bija viens no nacionālās žūrijas pārstāvjiem komentē: «Katru gadu Arhitektūras gada balva un nominantu izstāde cenšas spert soli tuvāk cilvēkiem, pasākumus padarot pieejamus plašākai Latvijas publikai. Tāpēc arī šogad izvēlējāmies tieši Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, 2016.gada arhitektūras gada balvas laureātu, kā piemērotāko telpu. Izstāde ir mēģinājums padarīt arhitektūru piesaistošu un publiski pieejamu ar scenogrāfiskiem elementiem.»

Savukārt Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane atzīmē: «Izstādē sabiedrības vērtējumam piedāvāti objekti, kurus šogad nacionālā žūrija ir atzinusi par labākajiem sasniegumiem Latvijas arhitektūrā pēdējā gada laikā. Šim vērtējumam vēl būs turpinājums, kad darbu vērtēšanu šonedēļ sāks starptautiskā žūrija, tomēr šie ir darbi, ar kuriem mēs lepojamies, un tie iezīmē tendences, kas redzamas arhitektūrā šogad.»

Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja 3.stāvā izstādes ietvaros iespējams apskatīt arī filmas, kas veidotas par Arhitektūras gada balvai nominētajiem objektiem. Filmas iespējams apskatīt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja telpās. Filmas veidojis mākslinieks Ēriks Božis, scenārija autore – Kristīne Budže, atzīmē Latvijas Arhitektu savienība.

Ar izstādes atklāšanu oficiāli tiek iesākta Arhitektūras nedēļa, kā laikā plašai sabiedrībai būs iespēja iesaistīties un iepazīt arhitektūru klātienē. Daži no pasākumiem programmas ietvaros:

Otrdien, 16.maijā, pulksten 19.00 notiks filmas Inside Architecture: A Challenge to Japanese Society pirmizrāde un vienīgais seanss Latvijā, kuru ievadīs pazīstamā japāņu arhitekta, biroja Atelier Bow-Wow dibinātāja Jošiharu Cukamoto ievadlekcija Architectural Behaviorology.

Trešdien, 17.maijā, pulksten 15.00 notiks publiskā lekcija Kas notiek Latvijas arhitektūrā?, kur Ievas Zībārtes vadībā diskusijas dalībnieki pārrunās tēmas un jautājumus par jauno arhitektūru pilsētu un lauku vidē, arhitektūras mantojumu, jaunu rajonu un teritoriju attīstību, mājokļu arhitektūru, kā arī arhitektu pētnieciskajām un sociālajām iniciatīvām.

Piektdien, 19.maijā, Dzintaru koncertzālē no pulksten 16.30 norisināsies Jakoba Kureka, Anda Sīļa un Arhitektūras gada balvas īpašā viesa Kengo Kumas bezmaksas vieslekcijas. Arhitektūras nedēļas pasākumu sērija tiks noslēgta piektdienas vakarā ar svinīgo Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 pasniegšanas ceremoniju.

Ref: 225.000.103.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas