bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 15.08.2018 | Vārda dienas: Dzelde, Zenta, Zelda
LatviaLatvija

Atklātā vēstule: Kā «valdošie» Ventspils budžetu dalīja?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+10 vērtējums, 10 balsojumi)

Apveinības "Latvijai un Ventspilij" deputāte Ilze Buņķe (no kreisās) un apvienības priekšsēdētājs Aivars Lembergs

Apveinības “Latvijai un Ventspilij” deputāte Ilze Buņķe (no kreisās) un apvienības priekšsēdētājs Aivars Lembergs

«Pavisam klusiņi, 2014.gada 24.janvāra Ventspils pilsētas domes sēdē, valdošie no partijas «Latvijai un Ventspilij», «Saskaņas Centrs» deputātam Vitālijam Trusevičam piepalīdzot, apstiprināja 2014.gada Ventspils pilsētas domes budžetu. Kā ierasts, budžetā ir paredzēts primāri apmierināt ar vien pieaugošās Ventspils «vareno» iegribas, nodrošināt «līdzskrējēju» sīkās vajadzības, bet pāri palikušos grašus, protams, sevi lielot un cildinot, novirzīt iedzīvotāju vajadzību nodrošināšanai.» Tā, vērtējot Ventspils domes darbību, atklātā vēstulē raksta deputāti Aivis Landmanis un Vladislavs Šafranskis.

BNN pārpublicē vēstuli pilnībā.

Lai šādu, prioritāri ačgārnu budžetu, veiksmīgi varētu apstiprināt, jau no pašām esošā Ventspils pilsētas domes pirmajām sasaukuma dienām, tika darīts viss iespējamais, lai nekādā ziņā ventspilniekiem tik svarīgā dokumenta izstrādes procesā netiktu pielaisti cilvēki, kuri varētu iebilsts Ventspils «vareno» prioritātei: «maize» mums, «sēnalas» – tautai.

Mūs neizbrīnīja budžetu veidotāju nespēja atbildēt ne uz vienu no mūsu uzdotajiem jautājumiem. Pilsētas vadītāji nevarēja atcerēties: cik naudas tiks atvēlētās mārketinga aktivitātēm un publicitātei, tai skaitā laikraksta «Ventas Balss» pabalstīšanai, kuras vienīgais mērķis ir par mūsu naudu mums skalot smadzenes? Vai Pašvaldības budžetā vēl joprojām ir paredzētas izmaksas mūsu «vareno» luksusa dienesta autoparka uzturēšanai un cik lielas tās ir? Kāpēc budžetā nav iekļauts finansējums pensionāru nodrošināšanai ar bezmaksas transportu pilsētas robežās? Kāpēc nespējam adekvāti atbalstīt sociālo aktivitāšu nodrošināšanu caur nevalstiskajām organizācijām, kā biedrības «Žēlsirdības māja», «Cimdiņš» un citām organizācijām, kuras rūpējas par bērniem invalīdiem un dzīves atstumtajiem? Kāpēc ik gadu pašvaldības budžets netiek papildināts par ~ 1,6 miljoniem eiro, no Ventspils pilsētas domes piederošo 26 miljonu eiro vērto aktīvu nomas Ventspils brīvostas pārvaldei? Kāpēc tik dāsni atbalstām iebraucējus (viesmāksliniekus, viessportistus) bet savējiem (bērniem, invalīdiem, pensionāriem, strādājošajiem) naudas nepietiek?

Aivars Lembergs un Co nevēlējās sabiedrībai atbildēt uz šiem un daudziem citiem mūsu uzdotajiem jautājumiem. Arī mūsu ierosinājums samazināt nevajadzīgus pārvaldes tēriņus, vairāk līdzekļu novirzot sabiedrības dzīves apstākļu uzlabošanai, deputātu vairākumam nelikās diskutēšanas vērts. Tāpēc uzskatām par nepieciešamību iepazīstināt ventspilniekus ar lietām par kurām laikraksts «Ventas Balss» neraksta, bet mūsu domes vairākums izvēlas klusēt.

Ventspils pilsētas domes deputātu Aivja Landmaņa un Vladislava Šfranska vēstījums Ventspils pilsētas domes deputātiem apstiprinot 2014.gada Ventspils pilsētas domes budžetu:

Kolēģi!

Jau iepriekš ne vienu reizi vien esam norādījuši, ka nav pieļaujams, ka pilsētai tik svarīga dokumenta izstrāde notiek bez diskusijām un tās izstrādes procesā piedalās tikai un vienīgi viena Ventspils pilsētas domē iekļuvušā politiskā spēka «Latvijai un Ventspilij» pārstāvji.

Atgādinām, ka:

– pretēji likumam «Par pašvaldībām» partijas «Latvijai un Ventspilij» deputāti un Vitālijs Trusevičs (SC) ar savu lēmumu vairākkārtēji ir lieguši mūsu, kā Ventspils pilsētas domē iekļuvušā otrā lielākā politiskā spēka dalību Domes komisijās un padomēs, tai skaitā vitāli svarīgajā Ekonomikas un budžeta komisijā.

– partijas «Latvijai un Ventspilij» deputāti līdz ar Vitālija Truseviča (SC) atbalstu nodrošināja, ka Ventspils pilsētas domes sēdes netiktu translētas, lai to protokoli, audio un video ieraksti nebūtu pieejami vēlētājiem;

– domes vairākums («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») atteica mums jebkādu informāciju, kas saistīta ar budžeta izstrādi. Proti – mūsu prasība iepazīstināt mūs ar Ekonomikas un budžeta komisijas materiāliem un protokoliem vairākkārtīgi tika noraidīta;

– arī mūsu iesniegtais lēmuma projekts, skatīt Ventspils pilsētas pašvaldības budžetus Ventspils pilsētas domes sēdēs un lasījumos, tādējādi dodot deputātiem iespēju komunicēt ar saviem vēlētājiem un iesniegt savu vēlētāju interešu aizstāvošus priekšlikumus, no domes deputātu vairākuma («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») puses tika noraidīts.

– visbeidzot, domes vairākums («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») ir noraidījis mūsu ierosinājumu papildināt Ventspils pilsētas domes budžetu ar ienākumiem no aktīvu nomas, kurus Ventspils pilsētas dome ir nodevusi bezatlīdzības lietošanā Ventspils brīvostas pārvaldei. Atgādinām, ka Ventspils pilsētas domes brīvostai nodoto aktīvu kadastrālā vērtība ir 26 miljoni eiro. Nepieprasot nomas maksu, Ventspils pilsētas domes budžets ik gadu neieņem kā minimums 1,6 miljonus eiro tai likumīgi piekrītošos līdzekļus, kurus būtu iespējams novirzīt pilsētnieku labākas dzīves nodrošināšanai.

Visas mūsu uzskaitītās Ventspils pilsētas domes vairākuma darbības norāda uz to, ka deputātiem no «Latvijai un Ventspilij» un Vitālijam Trusevičam (SC) ir bail pilsētas iedzīvotājus iepazīstināt ar viņu sagatavotā pilsētas budžeta iztirzājumiem, jo vairākuma deputāti apzinās, ka pilsētās budžetā iestrādātās un rūpīgi slēptās lietas iedzīvotāju vairākumam var izrādīties nepieņemamas. Esam pārliecināti, ka iedzīvotāju vairākumam nebūs izprotams, kāpēc dome ievērojamus resursus tērē valdošā politiskā spēka reklamēšanai, tēla spodrināšanai, «vajadzīgo» cilvēku dāsnai uzturēšanai, vienlaikus liedzot adekvātu finansējumu:

sociālām aktivitātēm – «Žēlsirdības māja»;

pensionāriem – bezmaksas transports, pabalsti;

bērniem – pulciņiem, sporta klubiem, vispārizglītojošo, mākslas un mūzikas skolu vajadzību nodrošināšanai;

kultūrai, veselības aprūpei, izglītībai un savu darbinieku darba adekvātai novērtēšanai.

Īpaši dīvains ir lēmuma projektā iekļautais piedāvājums Ventspils pilsētas domei pilnvarot Ventspils pilsētas domes izpilddirektoru apstiprināt pašvaldības iestāžu budžetus, noteikt pašvaldības finansējuma apmēru pašvaldības un pašvaldības kontrolētajās kapitālsabiedrībās un Ventspils Augstskolai. Nepieņemami ir atļaut atsevišķām amatpersonām operēt ar pašvaldības budžeta rezerves fonda līdzekļiem, un Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļai piešķirt tiesības vienpersoniski atvērt pašvaldības budžeta asignējumus (ņemt kredītus).

Kolēģi!

Mums, ne Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram vai kādai no domes struktūrām, pilsētas iedzīvotāji ir deleģējuši funkcijas pārvaldīt pilsētu. Tāpēc mums ir jāuzņemas pilna atbildība un pašiem jāapstiprina pašvaldības, to iestāžu, kapitālsabiedrību, biedrību izvērsti budžeti un ar tiem jāiepazīstina sabiedrība, lai nevienam nerastos šaubu par budžeta kvalitāti, paredzēto izmaksu lietderību un prioritāšu sadali tikai un vienīgi sabiedrības interesēs.

Šodien piedāvātais dokuments par to neliecina.

Tāpēc piedāvāju lemt par sekojošu mūsu piedāvāto lēmuma projektu.

PIEDĀVĀTAIS LĒMUMA PROJEKTS:

1. Pieņemt zināšanā apstiprināšanai piedāvāto Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžetu 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.1.), Ventspils pilsētas pašvaldības speciālo budžetu (īpašiem mērķiem iezīmētos līdzekļus) 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.2.), Ventspils pilsētas pašvaldības ziedojumu un dāvinājumu budžetu 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.3.);

2. Ventspils pilsētas domes Izpilddirektoram un Ventspils pilsētas domes finanšu nodaļai nodrošināt:

2.1. Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžeta 2014.gada ieņēmuma daļas palielināšanu par 1,6 miljoniem eiro uz Ventspils pilsētas domes aktīvu iznomāšanas Ventspils Brīvostas Pārvaldei rēķina;

2.2. Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžeta 2014.gada izdevumu daļas palielināšanu par Lēmuma punktā 2.1. daļā minēto ieņēmumu daļas palielināšanas summu 1,6 miljoni eiro apmērā. Samazināt piedāvāto mārketinga, reklāmas un publicitātes budžetu sadaļu par 0,3 miljoniem eiro un iegūto kopsummu – 1,9 miljonus eiro – novirzīt sekojošu domes funkciju nodrošināšanai:

– bezmaksas transporta pakalpojumi pensionāriem pilsētas robežās;

– sociālo aktivitāšu nodrošināšana caur nevalstiskajām organizācijām – biedrība «Žēlsirdības māja», «Cimdiņš» utt.

– bērnu un jauniešu brīvā laika nodrošināšanai pilsētas izveidotajā infrastruktūrā (sporta klubi un skola, dažādi interešu pulciņi kurus nodrošina vispārizglītojošās skolas, mākslas, mūzikas skolas; kultūras, jaunrades nami utt.)

– pilsētnieku kultūras, sporta un citu brīvā laika aktivitāšu veicināšanai.

3. Ventspils pilsētas domes finanšu nodaļai nodrošināt «Ventspils pilsētas pašvaldības 2014.gada budžeta» izskatīšanu Ventspils pilsētas domes sēdēs trīs lasījumos:

3.1. starp kuriem Ventspils pilsētas domes deputātiem tiek dots ne mazāk kā 10 darba dienu ilgs laiks rakstisku priekšlikumu sagatavošanai un iesniegšanai;

3.2. balsojums par deputātu sagatavotajiem priekšlikumiem notiek nākošajā domes sēdē, kurā tiek izskatīti saistošie noteikumi «Ventspils pilsētas pašvaldības 2014.gada budžets» nākamajā lasījumā un kurā atbildīgiem speciālistiem ir uzdevums pamatot, kāpēc sagatavotie un iesniegtie deputātu priekšlikumi ir atbalstāmi vai noraidāmi.

3.3. Ventspils pilsētas domes deputātiem budžeta projekts pirms kārtējā lasījuma Ventspils pilsētas domes sēdē tiek izsniegts ne vēlāk kā desmit darba dienu laikā, pilnā apmērā ar pilniem atšifrējumiem, kādu to ir akceptējusi Ekonomikas un budžeta komisija, un budžeta pieņemšanas gadījumā, pēc kuriem vadīsies par budžetu izpildi atbildīgās domes struktūrvienības un iestādes.

Lieki piebilst, ka ar balsu vairākumu mūsu (Aivja Landmaņa un Vladislava Šafranska) piedāvātais lēmuma projekts tika noraidīts. PRET ierosinājumam samazināt «valdošo» izmaksas un naudu novirzīt ventspilnieku vajadzību nodrošināšanai balsoja:

Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Didzis Ošenieks, Ilze Buņķe, Dainis Gīlis, Andris Grigalis, Aigo Gūtmanis, Aldis Savinskis, Vitālijs Trusevičs.

ATTURĒJĀS: Dace Korna.

SĒDĒ NEPIEDALĪJĀS: Guntis Blumbergs.

P.S.

Vitālijs Trusevičs, kurš tika ievēlēts no Saskaņas Centrs saraksta pretēji vēlētajiem dotajiem solījumiem atteicās nodrošināt pilsētas pensionārus ar bezmaksas transporta pakalpojumiem. Iebilda pret adekvāta finansējuma piešķiršanu biedrībām «Cimdiņš», «Žēlsirdības māja» utt.

Ar cieņu,

Ventspils pilsētas domes deputāti

Aivis Landmanis

Vladislavs Šafranskis


Pievienot komentāru

 1. ik teica:

  Malači. Ir vēl ļaudis, kuri nebaidās pretīm stāties valsts izlaupītājiem. Diez vai jaunās valdības ministri sekos šo puišu piemēram.

 2. vents teica:

  Kāpēc Tiesājamais ir turpina šķērdet sabiedrības mantu. Kur skatās Straujums VARM

 3. ventspilnieks teica:

  Malači, Aivi un Vladislav! Gribam vairāk zināt patiesību, kas īsti notiek Domē. “Ventas Balss” ir tīrākais Lemberga rupors, kas pilsētas tēvu slavē vienā slavēšanā. Ja kāds iedzīvotājs uzraksta vai pazvana uz redakciju un pakritizē to, kas Ventspilī notiek, tas protams netiek atspoguļots. Tie Lemberga ņirdzīgie smaidiņi noriebušies. Viņš ņirgājas par mums visiem ventspilniekiem. Turieties, puiši!!! Vismaz ir arī kādi godīgi cilvēki Domē.

 4. tiveta no Ventspils teica:

  konkrēti jautājumi pēc būtības: 1) vai tos 1.6 milj eur jāiekasē papildus no uzņēmējiem (jo ja dome neprasa naudu,tad jau BO arī nē?) un vai tad Ventspils BO būs interesanta investoriem? Ka tik nesanāk kā ar Rīgas lidostu un Rynair 2) kā nodrošināt vienlīdzīgu atbalstu pensionāru transportam jo Ventspils jau nav Rīga (viens brauc kaut kur katru dienu,otrs nebrauc nemaz 3) cik zinu, tad visi pulciņi bērniem ir bezmaksas, ja nu vienīgi kādas papildus aktivitātes (kulinārijas pulciņā paši nopērk produktus un paši apēd) Tātad, kad ieviesa maksas pulciņus? 4) NVO_ līdz šim bija diezgan liels atbalsts pilsētas NVO, t.sk. Cimdiņam un Žēlsirdības mājai. Par cik eur samazināja atbalstu un kādām konkrēti aktivitātēm? Jāņem vērā, ka NVO raksta projektus un sānem finansējumu no dažādiem fondiem + biedra naudas + ziedojumi. Līdz šim + vēl pilsētas nauda. Tātad 2014.g. pilsēta neatbalstīs šis organizācijas nemaz? Cik zinu, tad Cimdiņš iebilda Jūsu informācijai. 5) par budžeta pieņemšanu un apstiprināšanu tehniski (3 vai 2 lasījumi vai 1- varētu būt) nezinu. Ja budžeta apstiprināšana prettiesiska, tad uz tiesu vai VARAM 6) pilsētas mārketingā kautkā neesmu pamanījusi AL slavināšanu- visur tikai par jaunumiem pilsētā, dažādiem objektiem, pasākumiem utt.

Koalīcija atbalsta EM sagatavotā OIK ziņojuma virzību valdībā ar apspriestajiem precizējumie

Koalīcija atbalsta Ekonomikas ministrijas sagatavotās obligātās iepirkuma komponentes ziņojuma virzību valdībā ar iepriekš apspriestajiem precizējumiem.

Latvija atbalsta atteikšanos no pulksteņa rādītāju grozīšanas divreiz gadā

Ministru kabinets otrdien, 14.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl mēnesi vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās

Vēl mēnesi – līdz 14.septembrim – vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, kas notiks šā gada 6.oktobrī, norāda Centrālās vēlēšanu komisijā.

Cik sekmīgi ir Saeimas deputātiem piederošie uzņēmumi? Pelnošāko uzņēmumu galvgalī – ZZS deputāti

Politiķu, kuriem pieder daļas uzņēmumos un kuri ir arī kapitālsabiedrību patiesā labuma guvēji, patlaban ir mazākumā. Lursoft apkopotā informācija liecina, ka kapitāldaļas uzņēmumos patlaban pieder 35 Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ministriem. Kopumā politiķi ir 48 uzņēmumu dalībnieki, no tiem visaktīvāk uzņēmējdarbībā iesaistījies Zaļo un Zemnieku savienība frakcijas deputāts Valdis Kalnozols, esot dalībnieks sešos uzņēmumos. ZZS Saeimas frakcijas deputātiem pieder 20 uzņēmumi, savukārt 12 – Saskaņas frakcijas deputātiem

Terorakta izmeklēšana: Aiztur vīrieti, kurš ietriecies cilvēkos pie Londonas parlamenta

Pamatojoties uz aizdomām par teroraktu, Londonā arestēts vīrietis, kurš ietriecies barjerās netālu no parlamenta ēkas, ievainojos vairākus cilvēkus.

Latvijas tūristu mītnēs par 11,3% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Šī gada 2.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 772,3 tūkstoti viesu, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017.gada 2.ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Turcijas liras kursa kritums turpina satricināt pasaules biržas

Turcijas liras kurss pirmdien saruka līdz kārtējam rekordzemajam līmenim, turpinot satricināt pasaules biržas, jo investori bažījas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku.

Atsakās no plāniem dot ārsta palīgiem tiesības izrakstīt nosūtījumus

Veselības ministrija atteikusies no vairāku mediķu organizāciju atbalstītā ierosinājuma dot ārsta palīgiem, kuri strādā pašvaldību feldšerpunktos, tiesības izrakstīt nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Trasta komercbankas administrators jūlijā atguvis 320 500 eiro

Likvidējamās Trasta komercbankas administrators šogad jūlijā atguvis 320 501 eiro, kas ir vairākkārt vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad tika atgūti 5054 eiro.

Rīgas svētku laikā būtiski ierobežos satiksmi

Rīgas svētku laikā tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. Jau no 16. augusta plkst. 5.00 līdz 20. augusta plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Partijas sola samazināt tiesvedību ilgumu

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas tieslietu sistēmas uzlabošanai sola būtiski samazināt tiesvedību ilgumu, atsevišķās krimināllietās atcelt iespēju pārsūdzēt tiesas spriedumu, kā arī veikt vispārēju tieslietu jomas modernizāciju, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Pārbaudīs NBS gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiks līdz šim lielākās militārās mācības Namejs 2018, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Spānijā ievainoti 313 cilvēki

Pilsētas sporta un mūzikas festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Bigo, Spānijas ziemeļrietumos, naktī uz pirmdienu ievainoti 313 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Maksātnespējīgā Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus

Par maksētnēspējīgu atzītā kuģubūves kompānija AS Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus, vēsta Latvijas Televīzija.

Ko sola Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai?

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai sola armijā izveidot arodbiedrības, samazināt vai palielināt militāros izdevumus, kā arī palielināt zemessargu skaitu, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Aicina partijas pierādīt gatavību palielināt veselības finansējumu līdz 4% no IKP

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība aicina partijas pierādīt savu gatavību palielināt veselības nozares finansējumu tā, lai tas 2020.gadā sasniegtu vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta, stāsta arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Apskats: «Karstais kartupelis» – partiju finansēšanas jautājums

Jautājums par politisko partiju pilnīgu finansēšanu no valsts budžeta ir kā karsts kartupelis, kuru politiķi jau gadiem ilgi mētā no rokas rokā. Šobrīd attiecībā uz valsts finansējumu Latvijas politiskās partijas ir pabērnu lomā ne vien Baltijā, bet arī visā Eiropā. Ja Igaunijas partijas 2015.gadā savā starpā sadalīja 5 400 000 eiro, Lietuvas politiskie spēki – 5 800 000 eiro, tad Latvijas partijām no valsts budžeta pienācās vien 612 398 eiro. Šāda situācija rada labvēlīgu augsni dažādām shēmām, un savulaik politiķu pirkšana notika pat īpaši neslēpjoties. Taču tā kā neapgāžamu pierādījumu trūkst, visi iesaistītie pagaidām tikuši cauri sveikā, raksta laikraksts Ventspilnieks.lv.

Francijas policija aizliegusi Latvijas aktīvistiem Monblāna virsotnē mēģināt uznest karoga mastu

Francijas policija ir apturējusi kalnos kāpējus no Latvijas, kuri vēlējās uznest Monblāna virsotnē mastu ar Latvijas karogu, ziņo laikraksts The Times.

BTA: Visbiežāk jeb 70% no apdrošinātajiem atpūtas kuģošanas līdzekļiem ir motorlaiva

Iegādājoties atpūtas kuģošanas līdzekļa apdrošināšanas polisi, cilvēki visbiežāk izvēlas apdrošināt motorlaivas. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company, motorlaivu apdrošināšana veido 70% no kopējā izdotā polišu skaita. Pārējos 30% ietilpst tādi peldlīdzekļi kā kuteri, airu laivas, buru jahtas un motorjahtas.

Ašeradens: EM piedāvātais plāns par atteikšanos no OIK nav labākais risinājums

Ekonomikas ministrijas piedāvājums triju gadu laikā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājuma nav labākais risinājums, Ministru kabineta komitejas sēdē uzsver ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Būvniecības apjoms 2.ceturksnī pieaug par 31,6%

Būvniecības produkcijas apjoms gada griezumā, salīdzinot 2018.gada 2.ceturksni ar 2017.gada 2.ceturksni, pieaudzis par 31,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

VUGD priekšniekam samazina algu par dienesta pārkāpumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam Oskaram Āboliņam piemērots disciplinārsods – mēneša amatalgas samazināšana par medību kluba Plauži atrašanos Ogres novada Ķeipenes ugunsdzēsības depo, noskaidrots Iekšlietu ministrijā.

SEB bankas aptauja: 40% jauniešu vēlas nodarboties ar privāto biznesu

Jaunieši Latvijā daudz vairāk nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā plāno saistīt savu dzīvi ar uzņēmējdarbību. Plāni nākotnē uzsākt savu biznesu ir 36% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem, savukārt 4% no viņiem jau šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Lietuvā uzņēmējdarbībai plāno pievērsties 30%, bet Igaunija – vien 24% jauniešu.

Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par 7,187 miljardiem eiro

Eiropas Centrālās bankas īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas ietvaros Latvijas Banka jūlija beigās bija iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 7,187 miljardu eiro apmērā.

VVC: Valsts pārvaldē redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem

Valsts pārvaldē brīžiem ir redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem, ārvalstniekiem un investoriem, dodot papildus brīvības, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.