bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Jaunā pētījumā atklāts, kā nepatika pret darbu ietekmē tavu veselību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

1

Šokējoši pētījuma rezultāti atklāj, cik ļoti patiesībā nepatika pret darbu, ko darām, ietekmē mūsu veselības stāvokli.

Kas attiecas uz karjeras izvēli, labi zināms, ka lielākā daļa cilvēku, kuri ir neapmierināti ar savu darbu, ir pieaugušie vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Viņi strādā darbu, kurā ir neapmierināti tādēļ, lai atmaksātu studiju kredītus un spētu dzīvot atsevišķi no vecākiem, cerot, ka nākotnē viņiem ar darbu paveiksies vairāk. Tomēr pieņemot pirmo darba piedāvājumu nevajadzētu uzskatīt nepatiku pret darbu par īsti normālu. Ohaio Štata Universitātes zinātnieki izpētījuši, ka neapmierinātība ar darbu jaunībā ir saistīta ar veselības problēmām 40 gadu vecumā.

Female office worker holding paperwork, snarling at phone handset

Zinātnieku komanda izmantoja datus, kas iegūti 1979. gadā, aptaujājot 6432 amerikāņus, kuri tobrīd bijuši vecumā no 14 līdz 22 gadiem. Dalībnieki būdami 25 līdz 39 gadus veci regulāri atskaitījās par apmierinātību ar savu darbu, kā arī tiklīdz dalībnieki sasniedza 40 gadu vecumu, viņi ziņoja par savu veselības stāvokli.

Nemaz nav jātuvojas savas karjeras noslēgumam, lai ievērotu to, ka neapmierinātība ar darbu ietekmē veselību, it īpaši garīgo veselību.

Zinātnieki atklāja kopsakarības: tie, kuri bija neapmierināti ar savu darbu karjeras sākumā, daudz biežāk vēlākā dzīves posmā sastapās ar garīgās veselības problēmām. Specifiskāk, šie dalībnieki daudz biežāk cīnījās ar depresiju, cieta no pārlieku lieliem uztraukumiem, un viņiem parādījās miega traucējumi. Tie, kuri sākotnēji bija neapmierināti ar savu darbu, bet vēlāk viņu apmierinātība krasi pieauga, nesaskārās ar līdzīgām veselības problēmām.

«Mēs atklājām, ka apmierinātībai ar darbu ir kumulatīvs efekts uz veselību 40 gadu vecumā,» piemetina Džonatans Dirlams, vadošais pētnieks un doktorantūras students Ohaio Štata Universitātē.

Saprotams, ka būs nepieciešami padziļinātāki pētījumi, tomēr sākotnējie atklājumi liecina par to, ka neapmierinātība ar darbu atspoguļojas uz veselību. Ņemot vērā, ka dati ievākti tikai tad, kad pētījumā iesaistītie sasnieguši 40 gadu vecumu, nav iespējams aplūkot to, kā šiem indivīdiem veicies tālāk dzīvē.

«Garīgās veselības problēmas tiem, kuri nav bijuši apmierināti ar savu darbu, var novest pie fiziskās labsajūtas problēmām,» skaidro Ohaio Štata Universitātes asociētais profesors un pētījuma autors Hajs Žengs. «Palielināta trauksmainība un depresija var izraisīt kardiovaskulāras saslimšanas cilvēkiem, sasniedzot lielāku vecumu.»

Avots:

zeltene_logo_v13


Pievienot komentāru

  1. Aiga teica:

    Pilnīgas muļķības. Stress un negulētas naktis tā pat novedīs pie veselības traucējumiem kaut mīli to darbu ko dari. Vismaz NMP strādājošie 90 % iedzīvojas veselības traucējumos.

  2. latviete teica:

    Ja,patiesam ta ir! Gribi tici,gribi ne! Jo pati dzivoju uk un stradaju fabrika,attieksme ir negativa,jastav kajas 12.stundas,Dazadas tautibas,nu but latviesi,ir vispar deguns gaisa,nepalidz viens otra,nesveicinas un kas bus talak,ka laba,jo necina vecakus.Uz darbu eju ka uz cietumu,kad tas beigsies,neviens nezin,brrrr!Es labak ar dzivniekiem stradatu,koptu vinus,jo esu slauceja,but no cilvekeim es esu nogurusi.lV.neesam vajadzigi,nemaz.Bij tie PSRS laiki,tur vel dzina uz darbu,stradaju divos darbos,anglu val,nezinu ,tik dazus vardus,vestules nak maja un tas psihologiski ietekme ari veselibu.LV.ir viegalk ar papiriem!

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri