Atlaista visa Rīgas kartes valde

Akcionāru sapulcē trešdien, 23.oktobrī, no amatiem atsaukta visa SIA Rīgas karte valde, ziņo LNT. 

Rīgas kartes akcionāri ir pašvaldības SIA Rīgas satiksme un ASV tehnoloģiju kompānija Conduent. 51% Rīgas kartes pieder Rīgas satiksmei, bet 49% – Francijas uzņēmumam Conduent Business Solutions.

Līdz šim valdes locekļu amatus no Rīgas satiksmes puses ieņēma Jānis Meirāns un Pāvels Tulovskis, bet no Conduent – Ēriks Morizūrs.

Komentējot akcionāru lēmumu, Meirāns atzina, ka valdes locekļu starpā bijis neatrisināms konflikts, taču lēmuma pamatotību nekomentēja. Viņaprāt, izmaiņas gan ir tikai «kosmētiskas», jo pārējie valdes locekļi uzņēmumā saglabās citus amatus un viņu vietā tiek iecelti cilvēki, kuriem neesot atbilstošas pieredzes.

«Viņu spēja kaut ko mainīt ir jāvērtē kritiski,» uzskata Meirāns.

Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka nav saprotams, kā mazākuma akcionārs – SIA Conduent – kurš sevi pozicionē kā ar augstiem pārvaldības principiem strādājošs uzņēmums, desmit gadu laikā nav pamanījis uzņēmumā notiekošo.

«Rīgas kartei tiek pārmaksāti pieci līdz astoņi miljoni eiro gadā, bet neviens nav gribējis redzēt nevēlamas lietas,» sacīja Meirāns.

Aģentūrai LETA zināms, ka viņu vietā valdē iecelta Diāna Šmite, Rīgas kartes juriste Jeļena Loiteršteina, kā arī pārstāve no Conduent puses.

Kā informēja Rīgas kartes pārstāvis Jānis Basevičs, par jauno valdes priekšsēdētāju ir apstiprināta Conduent finanšu direktore Francijā Katrīna Gaurāna (Katherine Gauran).

Morizūrs turpinās konsultēt jauno valdi un pildīt ģenerāldirektora pienākumus, savukārt Tulovskis – tehniskā direktora pienākumus. Atlaistajiem valdes locekļiem kompensācijas izmaksātas netikšot.

Vienlaikus uzņēmuma pārstāvji atteicās komentēt, kādēļ šādas izmaiņas veiktas.

Šmite ilgstoši bija Emīla Jakrina vietniece laikā, kad viņš ieņēma Rīgas domes satiksmes departamenta pienākumu izpildītāja amatu, taču darbu atstāja pēc tam, kad direktora amatā atgriezās Vitālijs Reinbahs.

Jakrins pērnā gada nogalē atkāpās no amata Rīgas satiksmes valdē korupcijas skandāla dēļ. Tomēr šobrīd viņš atkals strādā uzņēmumā – šoreiz Rīgas satiksmes pagaidu valdē, kur viņu iecēla kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks.

Lasiet arī:Raidījums: Rīgas kartes audits atklāj «uzpūstus» uzcenojumus un saikni arī Rīgas pašvaldības amatpersonām

Savukārt Loiteršteina ir Rīgas kartes juriste un personas datu aizsardzības speciāliste.

Rīgas satiksme sīkākus komentārus par akcionāru lēmumu pagaidām nav sniegusi.

Rīgas karte ir 2007.gadā dibināts uzņēmums, kas izveidoja un uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu.

Kā ziņots, aizdomas par iespējamo atstādināšanu Meirāns pauda jau aizvadītajā nedēļā.

Viņš norāda, ka kopš jūlija vairākas reizes vērsies pie uzņēmuma akcionāriem ar konkrētiem priekšlikumiem par to, kā novērst pārmaksāšanu Rīgas kartes apakšuzņēmējiem.

Meirāns arī atzina, ka domstarpības ar akcionāriem viņam bijušas ne tikai saistībā ar Rīgas kartes sadarbību ar Rīgas satiksmi, bet viņš arī rosinājis no amata atbrīvot Aleksandru Brandavu.

Brandavam atkāpjoties no Rīgas kartes valdes locekļa amata, uzņēmuma akcionāri nolēma viņu atstādināt no Mārketinga direktora amata pienākumu pildīšanas, taču neatlaist, tādā veidā saglabājot viņam atalgojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas