Atlaists darbinieks, kurš no LTV studijas ļāvis translēt interviju Kremļa medijam Russia Today

Russia Today studija Maskavā

Ilggadējais Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieks Harijs Lavkinaitis ir atbrīvots no darba LTV saistībā ar Ziņu dienesta studijā pārraidīto interviju Kremļa medijam Russia Today (RT), Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē ziņoja LTV valdes loceklis Ivars Priede.

Lavkinaitis pārkāpa viņam piešķirtās pilnvaras un, vienpersoniski pieņemot lēmumu, izīrēja LTV resursus Latvijai nedraudzīgam kanālam, atzīmēja Priede.

Jāpiebilst, ka Lavkinaitis pats uz sēdi ieradies nebija.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš vēlreiz uzsvēra, ka precedenti, kas saistīti ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību, vēlreiz apliecina, ka iespējami ātrāk nepieciešams pieņemt jaunizstrādāto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Tikmēr citi sēdes dalībnieki, piemēram, Māris Kučinskis un Ināra Mūrniece uzsvēra, pēc šodienas lēmuma visiem vajadzētu mazliet norimt un tad ar «vēsu prātu apdomāt šos lēmumus».

LTV pārstāvji jau iepriekš skaidroja, ka Krievijas televīzijas Russia Today (RT) ielaišana LTV 3.studijā 14.martā bijis satura ražošanas daļas darbinieka Harija Lavkinaita vienpersonisks lēmums.

Tāpat LTV skaidroja, ka 12.martā vainīgais darbinieks ticis uzrunāts par iespēju izīrēt LTV mazo studiju. Viņš, nesaskaņojot lēmumu, tās dienas laikā piekritis piedāvājumam. Darbinieks, kurš vienpersoniski bija veicis lēmuma pieņemšanu un tālākos sagatavošanas darbus, bija arī sagatavojis tāmi, ko apstiprināja atbildīgās daļas direktors. No atbildīgās daļas direktora paskaidrojuma izriet, ka atbildīgais darbinieks to viņam iesniedzis tikai pēc tam, kad teletilts jau bija noticis. Darbinieks, atšķirībā no tā, kas minēts viņa darba pienākumos – uzdot juristiem sagatavot līgumu par pakalpojumu – to nebija izdarījis.

LTV valdes loceklis Ivars Priede uzsvēra, ka nesankcionētais tehnikas iznomāšanas gadījums nekādā veidā neietekmē un nevar ietekmēt saturu LTV ēterā: «Gribu uzsvērt – šis ir tehnisks jautājums un, nododot signālu tālāk, ir nodrošināts televīzijas tehnoloģiju pakalpojums, kas nekādā veidā nav saistīts ar LTV saturu.»

Ceturtdien, 21.martā, LTV raidījumā Rīta Panorāma Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) pauda, ka marta nogalē arī Saeima pētīs notikušo. Uz sarunām ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju nākamnedēļ aicināti gan televīzijas valdes pārstāvji, gan Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvji, gan iesaistītās personas – Harijs Lavkinaitis, Gvido Zilūzis. Kaimiņš pauda sašutumu par radušos situāciju un uzsvēris, ka kādam par to jāuzņemas atbildība, ne tikai saņemot nosodījumu, bet arī tiekot atlaistam no darba.

Nosodījumu par LTV studijas izmantošanu RT vajadzībām paudis arī Valsts drošības dienests (VDD). Dienests situāciju nosaucis par nepieņemamu un tādu, kas rada riskus Latvijas informatīvās telpas drošībai.

VDD pārstāvji apstiprinājuši, ka ir informēti par minēto gadījumu un pašlaik veic notikušā apstākļu noskaidrošanu. Latvijas sabiedriskā medija sadarbība ar Krievijas propagandas mediju var negatīvi ietekmēt gan konkrētā medija tēlu sabiedrībā, gan visas Latvijas valsts reputāciju starptautiskajā vidē, pauda dienestā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas