Atlīdzībās par auto sadursmēm ar dzīvniekiem izmaksāts jau pusotrs miljons

Šoruden būtiski pieaudzis KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par tādiem ceļu satiksmes negadījumiem, ko izraisījuši uz ceļa pēkšņi izskrējuši dzīvnieki. Šogad kopumā reģistrētas jau vairāk nekā 1 000 sadursmes ar dzīvniekiem, un pavisam 11 mēnešu laikā KASKO atlīdzībās par šādiem negadījumiem apdrošināšanas sabiedrība BALTA izmaksājusi teju 1,6 miljonus eiro.

Tuvojoties ziemai, meža dzīvnieki gatavojas aukstajai sezonai, uzņemot pēc iespējas vairāk barības, kas mudina tos pamest ierastās meža takas un doties ražas lauku meklējumos. Turklāt ziemas mēneši lielai daļai meža zvēru ir pārošanās laiks, tāpēc dzīvnieki bieži vien ir nevērīgi pret apkārtējiem apstākļiem, tostarp autobraucējiem. Vairāku gadu statistika liecina, ka oktobrī un novembrī strauji pieaug negadījumu skaits, ko izraisa auto sadursmes ar meža zvēriem. Diemžēl šajos negadījumos nereti cieš arī cilvēki, turklāt ne vien autovadītājs, bet arī pasažieri.

Negadījumu skaits ar katru gadu pieaug – 2018.gadā līdz šim reģistrēts par 44% vairāk sadursmju ar meža dzīvniekiem nekā 2015.gadā, BNN informē BALTA.

Saskaņā ar apkopoto statistiku visbiežāk – gandrīz divās trešdaļās gadījumu – auto saskrienas ar stirnām, retāk ar tādiem lieliem dzīvniekiem kā aļņi un brieži. Taču lielie meža zvēri nodara arī ievērojami lielākus postījumus un rada pamatīgus zaudējumus. Vidējā KASKO atlīdzība pēc auto sadursmes ar dzīvnieku ir 1 512 eiro, tikmēr lielākā šogad izmaksātā atlīdzība sasniegusi 18 tūkstošus eiro, kādam Audi A4 saduroties ar alni. Taču nevajag novērtēt par zemu arī mazākus dzīvniekus – stirna, kas sver 20 kg, automašīnai braucot ar ātrumu 100 km/h, ielido logā ar vienas tonnas spēku.

Apdrošinātāja ceļu satiksmes negadījumu statistika liecina, ka katrā negadījumā ar cietušajiem traumas gūst vidēji 1,2 cilvēki – tas nozīmē, ka savainots tiek ne tikai autovadītājs, bet arī pasažieris. Lai gan statistikas dati rāda, ka pēdējos gados ir izdevies samazināt bojāgājušo un smagi ievainoto skaitu, palielinās kopējais ceļu satiksmes negadījumos cietušo skaits.

Bīstamākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās un agrs rīts. Ceļa posmos, kur izvietotās ceļazīmes norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni, ieteicams samazināt braukšanas ātrumu. Saskaņā ar likumdošanu neatkarīgi no tā, vai notikusi sadursme ar savvaļas dzīvnieku, vai mājdzīvnieku, par notikušo jāziņo policijai un atstāt notikuma vietu nedrīkst. Svarīgi atcerēties, ka dzīvnieks var uzbrukt, tāpēc vislabāk tam netuvoties. Policija par notikušo informēs attiecīgos dienestus, kas nepieciešamības gadījumā sniegs dzīvniekam palīdzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas