bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Atliek jautājuma par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iepirkšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV,

Valdība otrdien, 12.decembrī, atlika jautājuma par onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu, kuru iegāde tiks apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, centralizētu iepirkšanu, izskatīšanu.

Veselības ministrija (VM) plāno veikt grozījumus Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā un Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā, lai noteiktu, ka no 2019.gada šīs zāles tiks iepirktas centralizēti.

Centralizēti gan netiks iepirktas zāles, par kuru kompensācijas nodrošināšanu ir noslēgts finansiālas līdzdalības līgums ar zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieku vai viņa pilnvarotām personām.

Kā norāda VM, centralizēto iepirkumu ārstniecības iestāžu, kas nodrošina onkoloģisko pacientu aprūpi, vajadzībām rīkos Nacionālais veselības dienests (NVD) saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma prasībām. Lai nodrošinātu šo parenterāli ievadāmo zāļu centralizētu iepirkumu, NVD veidos parenterāli ievadāmo zāļu sarakstu, kurā bez atkārtotas vērtēšanas iekļaus šobrīd kompensējamo zāļu A un B sarakstā esošās parenterāli ievadāmās zāles un NVD veidotajā stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai lietojamo zāļu sarakstā esošās parenterāli ievadāmās zāles un kuras ārstniecības iestādes lieto onkoloģisku pacientu ārstēšanai.

Parenterāli ievadāmo zāļu sarakstā netiks iekļautas Latvijā nereģistrētas zāles, kā arī zāles, kuras konkrētās ārstniecības iestādes iepirkušas saskaņā ar papildus lietojamo zāļu sarakstu.

Pēc VM paustā, lai nodrošinātu parenterāli ievadāmo zāļu izsniegšanu ārstniecības iestādēm, ar kurām noslēgts līgums par plānveida onkoloģisko veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu ar 2019.gada 1.janvāri, NVD iepirkuma procedūra būtu jāsāk vismaz piecus mēnešus iepriekš. Tāpēc tiek noteikts, ka dienestam līdz 2018.gada 1.jūlijam jāizveido parenterāli ievadāmo zāļu, kurus iepirks centralizēti, saraksts.

Tāpat, lai nodrošinātu precīzu zāļu, kā arī pacientu apjoma uzskaiti, līgumā starp NVD un ārstniecības iestādi, tiks pievienota atskaites forma, kurā ārstniecības iestādēm būs nepieciešams norādīt pacientu skaitu un izlietoto zāļu daudzumu. Uzskaite nepieciešama, lai būtu iespējams plānot turpmāk nepieciešamo zāļu apjomu, kā arī, lai dienests varētu veikt apmaksu pēc faktiskā izlietojuma.

VM uzsver, ka, veicot onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu centralizēto iepirkšanu netiks palielināts administratīvais slogs un administratīvie izdevumi ārstniecības iestādēm, jo centralizēto iepirkumu organizēs un veiks NVD. “Centralizētā iepirkuma ietvaros ārstniecības iestādēm būs nepieciešams veikt tikai pacientu skaita un izlietojamo zāļu daudzuma uzskaiti. Veicot zāļu iepirkšanu centralizēti, plānots palielināt konkurenci starp zāļu izplatītājiem, kuru interesēs būs piedāvāt iespējami zemāku cenu par attiecīgajām zālēm, tādējādi plānots novērst risku par zāļu pārmaksu,” skaidro ministrija.

Onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu centralizētā iepirkuma procedūra attiecināma uz ārstniecības iestādēm ar kurām NVD noslēdzis līgumus par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Savukārt, lai nodrošinātu, ka arī Olaines cietumā esošajā Latvijas Cietuma slimnīcā tiktu nodrošinātas onkoloģisko slimību ārstēšanai nepieciešamās parenterāli ievadāmās zāles, NVD veiks nepieciešamos precizējumus starp Ieslodzījuma vietu pārvaldi un dienestu starpresoru vienošanās ietvaros.

Vienlaikus, lai izvairītos no gadījumiem, kas varētu radīt zināmu risku, ka centralizētā iepirkuma procedūra Publisko iepirkumu likumā noteiktajā kārtībā tiek apstrīdēta, paildzinot iepirkuma norises gaitu vai pārtraucot to vispār, kā rezultātā nepieciešamās zāles varētu nenonākt laikus ārstniecības iestādēs pacientu aprūpei, paredzēts piemērot pašreiz spēkā esošo kārtību ievadāmo zāļu apmaksas kārtībā, lai nodrošinātu zāļu pieejamību. Savukārt, turpmākajā procesā centralizētais iepirkums tiks uzsākts iespējami savlaicīgi, lai izvairītos no šāda riska, skaidro VM.

Ref:224.000.103.3077


Pievienot komentāru

Zaļā pārvietošanās ikdienā

Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē pateicoties mežiem, kas sedz vairāk nekā pusi valsts teritorijas. Vai mēs esam arī viena no zaļākajām valstīm pasaulē, pateicoties mūsu domāšanai un dzīvesstilam? Latvijā, it īpaši Rīgā un citās lielajās pilsētās arvien aktuālāks kļūst temats par «zaļo pārvietošanos».

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.

KNAB sācis pārbaudi par bijušā administratora Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem VL-TB/LNNK

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc Rīgas domes deputāta Jura Juraša iesnieguma sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķiem.

Latvijā janvārī-jūnijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

Tirdzniecības vietās plastmasas maisiņus vairs nedrīkstēs izsniegt bez maksas

Paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiks izsniegti bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas maisiņus.

Igaunija nesaredz būtiskus pavērsienus pēc ASV-Krievijas prezidentu sarunām

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers prognozējis, ka NATO, Rietumvalstu un Krievijas attiecībās nav gaidāmas būtiskas pārmaiņas pēc Helsinkos notikušās Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas prezidentu tikšanās.

Ar Šengenas informācijas sistēmas atbalstu sekmēs traktortehnikas zādzību novēršanu

Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādāto likumprojektu Grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā, kura mērķis ir nodrošināt Šengenas informācijas sistēmas izmantošanu sabiedriskās kārtības un drošības stiprināšanai dalībvalstīs,

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Valsts nodrošināto juridisko palīdzību plānots sniegt plašākam personu lokam

Personas ar ienākumiem, kas nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmēru, varēs saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. To paredz grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, ko otrdien, 17.jūlijā, trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.

Ukrainā miruši trīs igauņu atpūtnieki, vēsta mediji

Trīs jauni igauņu vīrieši devušies pavadīt brīvdienās Ukrainā, un svētdien, 15.jūlijā, tikuši atrasti miruši kādā viesnīcā Melnās jūras ostas pilsētā Odesā, tā ziņo igauņu mediji.

airBaltic jūnijā pārvadā rekordaugstu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos sešos mēnešos kopumā pārvadājusi 1 876 839 pasažierus jeb par 20% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Ievērojami sarūk austrumeiropiešu migrācija uz Lielbritāniju

Iedzīvotāju migrācija uz Lielbritāniju no Baltijas un Austrumeiropas valstīm pēdējos divpadsmit mēnešos bijusi zemākā, kāda novērota kopš 2014.gada, tā liecina Lielbritānijas oficiālā statistika.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 39 likumpārkāpējus

Valsts robežsardzes amatpersonas pirmdien, 16.jūlijā uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpējus.

Vēršas policijā par iespējamu krāpšanos ar OIK koģenerācijas stacijā Tukums DH

Viena no lielākajām Kurzemes koģenerācijas stacijām, SIA Tukums DH, iespējams, ilgstoši nelietderīgi izmantojusi saražoto siltumenerģiju, kas ir rupjš obligātās iepirkuma komponentes noteikumu pārkāpums.