Atmasko organizētās noziedzības tīklu 18 valstīs

Austrālijas un ASV tiesībsargājošās iestādes ielauzušās šifrētā, noziedznieku izmantotā mobilajā saziņas sistēmā, kas ļāvis 18 valstīs atmaskot un aizturēt vairākus simtus iespējamu organizētās noziedzības darboņu, tā, citējot Austrālijas pausto, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Otrdien, 8.jūnijā, Austrālijas amatpersonas pavēstījušas, ka tās policija un ASV Federālais Izmeklēšanas birojs ievilinājuši slazdā aizdomās turētos pašā Sarkanajā kontinentā, kā arī Āzijā, Dienvidamerikā, par kuriem ir aizdomas par līdzdalību pasaules mēroga narkotiku tirdzniecības tīklā.

Lasiet arī: Francija piespiež Google mainīt reklāmas praksi ar 220 milj. eiro sodu

Austrālijas Federālās policijas komisārs Rīss Keršovs (Reece Kershaw) norādījis, ka veikti reidi 18 valstīs un aizturēti vairāki simti aizdomās turēto. Austrālijā aizturēto skaits bijis 224, bet Jaunzēlandē – 35.

Operāciju policija sadarbībā ar ASV Federālo Izmeklēšanas biroju sākusi 2018.gadā, kad ASV izmeklētāji spējuši pārņemt savā kontrolē mobilo tālruņu šifrētas ziņapmaiņas programmu An0m, ko lietojuši organizētās noziedzības grupējumi. Kad Austrālijas noziedzīgās pasaules darboņi sākuši izplatīt īpaši pielāgotus tālruņus ar šo lietojumprogrammu, policija varējusi lasīt ar tās palīdzību pārsūtītas ziņas, jo bandas uzskatījušas, ka šādi sazināties tālruņiem, kuriem nav bijis citu funkciju, bijis droši.

«Esam bijuši līdzi organizētās noziedzības kabatās,» preses konferencē sacījis Keršovs, vēsta Reuters. «Viss, par ko viņi runā ir narkotikas, vardarbība, savstarpēji uzbrukumi, nevainīgi cilvēki, kuri tiks nogalināti.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas