Atpūtniekiem no Lielbritānijas 1.janvāra liegums ES vīrusa noteikumu dēļ

Lielbritānijai atdaloties no ES 2021.gada 1.janvārī, tā kļūs par tā saucamo trešo valsti un uz to vairs netiks attiecināts svarīgs ceļošanas izņēmums. Tas paredz, ka no valstīm ārpus ES ar lielu COVID-19 izplatību, kāda joprojām ir Lielbritānijā, ir liegts ieceļot ES dalībvalstīs, ja tas tiek darīts atpūtas nolūkā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ES noteikumi paredz, ka personas no trešajām valstīm, kur ir augsti inficēšanās rādītāji, drīkst ieceļot bloka dalībvalstīs atsevišķos izņēmuma gadījumos. Tie ir studēšana, ieceļošana, lai pārsēstos citā transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā, un steidzami ar ģimeni saistīti iemesli.

Darba vajadzībām izņēmums uz trešo valstu pavalstniekiem tiek attiecināts humānās palīdzības veicējiem, veselības vai sociālajā aprūpē strādājošajiem, militārpersonām, sezonālu lauksaimniecības darbu veicējiem un transporta jomā nodarbinātajiem.

Arī Lielbritānijas Ārlietu ministrija patlaban iesaka izvairīties no ceļošanas uz lielāko daļu ES valstu, vēsta The Guardian.

Lasiet arī: Lielbritānijā COVID-19 poti pirmā saņem deviņdesmitgadniece

2021.gada 1.janvārī beigsies Lielbritānijas ES izstāšanās pārejas gads. Atbilstoši britu vēlētāju un britu parlamenta lēmumam valsts šajā datumā de facto atdalīsies no ES, kuras sastāvā Lielbritānija bijusi kopš 1973.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas