bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents
LatviaLatvija

Ātro kredītu ņēmēja profils: jauns, precējies vīrietis ar vidējiem ieņēmumiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valda uzskats, ka ātros kredītus biežāk noformē jaunieši vecumā no 18 līdz 20 gadiem, tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka tipiska aizņēmēja portrets izskatās citādi. Tas ir 30 gadus vecs, precējies vīrietis, ar stabiliem ienākumiem (300-350 latu apmērā), kuram pietrūkst līdzekļu lieliem pirkumiem.

Pēdējo trīs gadu laikā ātro kredītu tirgū ir notikušas būtiskas izmaiņas, norāda pētījumu veicēja – portāla Gudriem.lv pārstāvis Dmitrijs Zaznovs.

Ātro kredītu ieviešanas sākumposmā, jaunieši, kas noformēja aizdevumus, pārsvarā bija vīrieši, vecumā no 18 līdz 22 gadiem. Šobrīd sieviešu – kredītņēmēju skaits ir ievērojami pieaudzis un sasniedzis jau 48%. Tomēr 52% gadījumu SMS kredītu noformē vīrieši, vecumā no 30 līdz 35 gadiem, ar ģimeni un stabiliem ienākumiem.

Laika gaitā ir mainījušies arī aizdevumu noformēšanas mērķi. «Pirms trīs gadiem cilvēki norādīja, ka ātrais aizdevums galvenokārt nepieciešams, lai izdzīvotu līdz algas dienai vai atmaksātu jau esošu parādu. Šobrīd aizņēmēji biežāk noformē aizdevumu lielāku pirkumu veikšanai,» norāda Zaznovs. «Pirms trim gadiem kredītņēmēju vidū bija pat grupa cilvēku, kas aizņēmās naudu, lai varētu iegādāties biļeti izbraukšanai no Latvijas. Šobrīd cilvēki ātro kredītu šādām ārkārtas situācijām izmanto ļoti reti. Esam pamanījuši, ka cilvēki ņem kredītā nenoapaļotas naudas summas, piemēram, 93 vai 128 latus – tas norāda, ka šī naida nepieciešama konkrētu pirkumu, piemēram, tālruņa vai planšetdatora iegādei.»

Pētījums rāda, ka lielākā daļa kredītņēmēju (45,3%) noformē aizdevumus līdz 100 latiem. Katrs piektais kredītņēmējs – 100-150 latu apmērā, bet lielas summas (vairāk nekā 300 latus) aizņemas tikai 10% no kredītņēmējiem. «Šāda rīcība skaidrojama ne tikai ar to, ka cilvēki nevēlas uzņemties lielas saistības, bet arī ar ierobežojumiem kredītu izsniegšanā, ko nosaka lielākā daļa ātro kredītu uzņēmumu,» skaidro Zaznovs. «Parasti pirmais aizdevums nepārsniedz 200-300 latus. Tā aizdevējs var pārliecināties par klienta maksātspēju.»

Kas attiecas uz maksājumu kultūru, kredītu laikus neatmaksā vidēji 18% kredītņēmēju.

Runājot par procentu likmēm, nevar nepieminēt dinamisko kredītprocentu samazināšanās periodu no 2009. līdz 2011.gadam, kas noveda pie stabilizēšanās 2012.gadā. Sākumā procentu likme dažos uzņēmumos sasniedza 3,000% gadā, bet intensīva konkurence tirgū ir radījusi kritumu līdz šī brīža standarta likmei – 218% gadā (vai 10% mēnesī).

«Jāatzīmē, ka Latvijas ātro kredītu uzņēmumu procentu likmes ir vienas no zemākajiem Eiropā,» atklāj Zaznovs. «Zemākas tās ir tikai tajās valstīs, kur ir juridisks ierobežojums ātro aizdevumu procentu griestiem. Ja Latvijā tiks ieviesti līdzīgi grozījumi, procentu likmes samazināsies līdz 100-150% gadā.»

102.000.102.5056


Pievienot komentāru

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

OECD: Lietuvā, no bagātajām valstīm, dzer visvairāk

Alkohola patēriņš Lietuvā ir vislielākais, tā, salīdzinot ar 43 citām valstīm pasaulē, secinājusi Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācija, ko dēvē arī par «bagāto valstu klubu».

Baraņņiks neizprot, par kādiem «grēkiem» Saskaņa pieprasa viņa atstādināšanu

Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks neizprot, kādēļ Saskaņa tieši šobrīd pieprasījusi viņa atstādināšanu no amata.

Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 29.novembrim

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 13.novembrī, nolēma, ka kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza no 22. līdz 29.novembrim.

Nelegalizēsim. Igaunijā noraida priekšlikumu marihuānas tirgu pārņemt valsts rokās

Vairāk nekā 1 000 aktīvistu Igaunijā parakstījuši ierosinājumu valstij pārņemt savās rokās nelikumīgo marihuānas tirdzniecību un tās apriti. Likumdevēji priekšlikumu noraidījuši, uzsverot šādas rīcības potenciālo kaitējumu sabiedrības veselībai.

Neapstiprina atkritumu apsaimniekošanu Rīgā regulējošos noteikumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu.

No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs

Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus valsts pensiju likumā, kas paredz no 2020.gada palielināt minimālo vecuma pensiju.

Saskaņa Rīgas domē ir ar mieru turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju

Partija Saskaņa piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja Gods kalpot Rīgai pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju.

Igaunijas ministra darbības jāizmeklē, tā premjers Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass norādījis, ka tiks sākta izmeklēšana par Igaunijas lauku lietu ministra rīcību interešu konfliktā par krāpšanos ar lauksaimniecības subsīdijām.

Mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.

Urbanovičs vēlas pārliecināties par Saskaņas Rīgas domes frakcijas spēju strādāt, solot nemitīgu kontroli pār to

Partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs sola nemitīgi kontrolēt politiskā spēka frakciju Rīgas domē, un vēlas pārliecināties, ka tā spēj strādāt.

Elenger sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas termināļa

Igaunijas Eesti Gaas meitasuzņēmums SIA EG Energija, kas strādā ar zīmolu Elenger, sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa.

Tesla Eiropas elektroauto rūpnīcu cels Vācijā, paziņo Masks

Amerikāņu elekroautoražotājs Tesla Vācijā būvēs rūpnīcu, kur tiks veidotas baterijas, jaudas piedziņas mehānismi un transportlīdzekļi, tā paziņojis uzņēmuma izpilddirektors Īlons Masks.

Sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Valsts ieņēmumu dienests sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pirmajās četrās Čeku loterijas izlozēs – 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas.

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Lielais Kristaps. Labākie aktieri – Reinis un Nevarauska, labākā spēlfilma – Oļegs

Īpašā žūrijas atzinība par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna tika piešķirta filmai 1906, kuras režisors ir Gatis Šmits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!