Kas notiek ar pensiju iemaksām, atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā?

Kamēr sieviete atrodas bērna kopšanas atvaļinājuma, sociālās apdrošināšanas iemaksas tiek veiktas gan pensiju 1.līmenī, gan pensiju 2.līmenī – attiecīgi 14% un 6%, informē Luminor sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Kronberga

Šīs iemaksas tiek aprēķinātas no bērna kopšanas pabalsta, kas šobrīd ir 171 eiro personai, kura kopj bērnu vecumā līdz pusotra gada vecumam, bet ir jāatceras, ka tas nav tas pats, kas Vecāku pabalsts jeb tā sauktā «māmiņalga»,» skaidro Luminor Pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska.

Kronberga skaidro, ka bērna kopšanas pabalsts ir valstī noteikts pabalsts, kuru var saņemt gan tie vecāki, kuri ir sociāli apdrošinātās personas, gan tie, kuri nav (nav darba ņēmēji vai pašnodarbinātie).

2020.gadā kopšanas pabalsta apmērs ir 171 eiro personai, kura kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, un 42,69 eiro par bērnu no pusotra līdz diviem gadiem. Sociālās apdrošināšanas iemaksas tiek veiktas no šīm summām.

No tā izriet, ka, ja šobrīd sieviete atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un bērnam ir viens gadiņš, tad iemaksas pensiju 2.līmenī veidos 6% no 171 eiro, kas ir 10,26 eiro mēnesī. Šī summa netiek noņemta no pabalsta, bet gan veikta kā papildu iemaksa. Savukārt no vecāku pabalsta jeb «māmiņas algas» sociālās iemaksas netiek aprēķinātas, norāda Kroberga.

Paralēli tam jaunā māmiņa var pati veikt iemaksas pensiju 3.līmenī, kas ir privātā pensiju shēma, lai veidotu papildu uzkrājumu. Tas nozīmē, ka tajā katrs drīkst veikt iemaksas pēc saviem ieskatiem un iespējām, jo netiek noteikts iemaksu apmērs un regularitāte. Taču jāņem vērā, ka Vecāku pabalsts netiek aplikts ar Iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tas nozīmē, ka par periodu, kad tiek saņemts Vecāku pabalsts, sieviete nevarēs saņemt nodokļa atmaksu par veiktajām iemaksām pensiju 3.līmenī, pastāstīja Kronberga.

Lasiet arī: Gandrīz puse bērnu pērn piedzimuši māmiņām ar augstāko izglītību

Iemaksas pensiju 3.līmenī drīkst veikt arī darba devējs, darbiniecei atrodoties bērna kopšanas atvaļinājuma. Taču tiek Kronberga stāsta, ka  tā parasti nenotiek, jo veiktās iemaksas ir atalgojuma sistēmas sastāvdaļa, savukārt darba devējs, darbiniekam atrodoties bērnu kopšanas atvaļinājumā, atalgojumu nemaksā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas