Atsāk izmeklēšanu pret Truksni par ZZS iespējamu nelikumīgu finansēšanu

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis

Atsākta kriminālvajāšana pret Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS/LZP) krimināllietā par, iespējams, politiskās apvienības Zaļo un Zemnieku savienība nelikumīgu finansēšanu.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora p.i. Māris Leja pēc pārbaudes pabeigšanas par lēmumu, ar kuru izbeigta kriminālvajāšana, nolēmis, ka lieta jāturpina, BNN noskaidroja Prokuratūrā.

Pārbaudē konstatēts, ka lēmuma par kriminālvajāšanas izbeigšanu pieņemšanai noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ nav bijis likumīga pamata.

Kā skaidro Prokuratūrā, lēmumā nepamatoti secināts, ka partijas vai partiju apvienības nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā, par ko paredzēta atbildība Krimināllikumā, var izdarīt tikai politisko partiju vai to apvienību valdes amatpersonas.

BNN iepriekš ziņoja, ka Ģenerālprokuratūra 5.septembrī izbeidza kriminālprocesu pret Truksni (ZZS/LZP) lietā par ZZS, iespējams, nelikumīgu finansēšanu.

Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs norādīja, ka Truksnis nekad nav bijis partijas valdē un grāmatvedībā, līdz ar to viņš nav atbildīgs par ZZS finansēšanu.

Lasiet arī: Truksnis saglabā amatu un brīnās par «narkotiku skandālu», kas radies ap viņu

Jau vēstīts, pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika sākts kriminālprocess par iespējamo partijas No sirds Latvijai (NSL) un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Šajā lietā pret Truksni tika sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu.

Pret Krūmiņu sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un par nelikumīgu NSL finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Apsūdzība uzskatīja, ka Truksnis ir vienojies ar Krūmiņu par ZZS finansēšanu lielā apmērā, lai kā šajā politiskajā spēkā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas biedrs izmantotu nelikumīgos ziedojumus, kas veikti ar trešo personu starpniecību, savām un politiskā spēka vajadzībām priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Latvijas pašvaldību vēlēšanām 2017.gada vasarā. Kopumā tobrīd, prokuratūras ieskatā, Jūrmalas domes amatpersona pieņēmusi 27 500 eiro.

Tāpat Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret vēl vienu fizisku personu par nelikumīgu partijas finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir finansists Raitums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas