Atsākas Brexit sarunas. Londona pastāv uz 2020.gada pārejas periodu

Britu un ES delegāciju vadītāji – Deivids Frosts (pa kreisi) un Mišels Barnjē

Starp Briseli un Londonu ar joni atsākušās sarunas par ES un Lielbritānijas attiecībām, kādas tās būs pēc britu izstāšanās pārejas perioda. COVID-19 ir atņēmis daudz laika, tomēr briti joprojām vēlas sarunas pabeigt 2020.gadā, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Sarunas ir atsākušās šonedēļ. Sarunu delegāciju vadītāji ir Deivids Frosts (David Frost) no Lielbritānijas puses un Brexit pacietības skolu izturējušais ES pārstāvis Mišels Barnjē (Michel Barnier).

Pēdējais, starp citu, ir pārcietis arī slimību COVID-19, ar ko inficējās marta vidū.

Šobrīd sarunu mērķis ir steidzami atgūt sarunu fokusu, deklarējusi Londona. To paveikt iecerēts piecās dienās, kuru laikā 10 sarunu delegācijas tiksies 40 video režīma sanāksmēs. Pusēm ir laiks līdz 30.jūnijam, lai formāli vienotos par esošā pārejas perioda pagarināšanu, ja Lielbritānija to lūgtu.

ES amatpersonas ir vairākkārt norādījušas, ka ar atlikušo laiku 2020.gadā ir daudz par maz pilnvērtīga un visaptveroša nākotnes attiecību līguma izstrādei. Britu nepiekāpību šajā jautājumā tomēr atkārtoti apliecinājis Frosts. Viņš šonedēļ atkārtojis britu «valdības vēlmi nepagarināt pārejas periodu un [nostāju], ka darbu var paveikt līdz gada beigām», ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas