Atsauc ietekmīgu pētījumu par hidroksihlorokvīnu COVID-19 ārstēšanā

Starptautiskais, respektablais zinātnes žurnāls The Lancet ir dzēsis pētniecisku rakstu, pamatojoties, uz kuru Pasaules Veselības organizācija iepriekš pārtrauca klīniskus izmēģinājumus ar hidroksihlorokvīnu kā iespējamam zālēm COVID-19 ārstēšanā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Rakstā, ko The Lancet publicēja maijā, bija secināts, ka jaunā koronavīrusa COVID-19 pacientiem medikaments hidroksihlorokvīns var palielināt iespēju nomirt.

Raksta dzēšana ir saistīta ar pētījuma datus nodrošinātāja, ASV uzņēmuma Surgisphere, atteikšanos no datu neatkarīgas pārbaudes.

Šī iemesla dēļ trīs no pētījuma autoriem jūnija sākumā pavēstījuši, ka vairs nevar būt pārliecināti par pētījuma rezultātu drošticamību. Pētījuma ceturtais autors, veselības aprūpes pētījumu uzņēmuma Surgisphere izpilddirektors Sapans Desajs (Sapan Desai) sacījis britu laikrakstam The Guardian, ka sadarbosies ar pētījuma neatkarīgas pārbaudes veicējiem, taču datu nodošana trešai pusei būtu «klientu līgumu un konfidencialitātes prasību pārkāpums», vēsta BBC.

BNN maijā vēstīja, ka Pasaules Veselības organizācija paziņojusi, ka klīnisko izmēģinājumu apturēšana uz laiku vairākās valstīs ir piesardzības pasākums.

Minētajā pētījumā ar 96,000 koronavīrusa slimniekiem norādīts, ka hidroksihlorokvīns COVID-19 pacientiem var palielināt iespēju nomirt.

Autori pētījumam, kas publicēts medicīnas pētījumu žurnālā The Lancet, brīdinājuši, ka nav ieteicams hidroksihlorokvīnu lietot saistībā ar COVID-19, ja tas nenotiek klīnisku izmēģinājumu ietvaros.

Vienlaikus medikaments ir drošs ārstniecības līdzeklis pacientiem, kuri slimo ar malāriju vai cieš no atrīta.

Mediķi un zinātnieki pasaulē turpina meklēt risinājumu, jo pret nāvējošo jauno koronavīrusu joprojām nav vakcīnas vai klīniskos izmēģinājumos apstiprinātas ārstniecības metodes, kas būtu nekaitīga pacientam un arī iedarbīga.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas