Atsaukti oficiāli pieteiktie protesta pasākumi Rīgā; tiesībsargi gatavojas neoficiāliem mītiņiem

Pasākumu organizētāji atsaukuši visus trīs 18.augustā plānotos protesta pasākumus pie Rīgas pils un Brīvības pieminekļa, taču tiesībsargājošās iestādes gatavojas, ka varētu notikt nepieteikta cilvēku pulcēšanās, vēsta Rīgas domē.

Kā informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, iepriekš bija pieteikti trīs protesta pasākumi pie Rīgas pils un Brīvības pieminekļa, kas notiktu laikā no plkst. 20.00 līdz 21.30.

Šos pasākumus sociālo tīklu platformās un citviet aktīvi reklamējis Saeimas deputāts Aldis Gobzems, kurš aicināja cilvēkus tajos piedalīties un šobrīd raksta, ka šī nav patiesa informācija un protesti notikšot.

Kā skaidroja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītāja Linda Ozola (JKP), atbildīgās iestādes seko līdzi notiekošajam un par kārtību atbildīgā Valsts policija gatavojas nesankcionētiem pasākumiem.

Rīgas pašvaldība no savas puses ir apsolījusi visus tai pieejamos resursus un mobilizējusi Pašvaldības policiju, kas darbosies pēc Valsts policijas izstrādātā plāna – līdzīgi kā masu pasākumos 9.maijā un 16.martā.

Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, 18.augustā var notikt neorganizēta pulcēšanās, tādēļ atbildīgie dienesti tam gatavojas.

Rīgas dome, piemēram, ir gatava noteikt satiksmes ierobežojumus vai sabiedriskā transporta plūsmas izmaiņas, ja tāda nepieciešamība radīsies.

«Rīgas dome sniegs visu nepieciešamo atbalstu Valsts policijai,» teica Ozola.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) rūpīgi izvērtējusi un sagatavojusi savus resursus, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību arī citviet Latvijā, īpaši publiski izskanējušajos plānotajos masveida pasākumos Rīgā, informēja VP.

Policija ir gatava jebkuram pasākumam un situācijai, strādās atbilstoši pēc sagatavota plāna.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas