Atsevišķi KNAB vadītāja amata pretendenti pielaidi valsts noslēpumam ir saņēmuši

Daļai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata pretendentu jau šobrīd ir pielaide valsts noslēpumam vai arī iepriekš tās piešķiršana tikusi vērtēta, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma atzina premjers Māris Kučinskis.

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) aizvien vērtē kandidātus, tomēr, ņemot vērā minēto, «tas darbs varētu neaizņemt daudz laika,» teic Kučinskis.

Arī konkursa komisija esot solījusi nekavēties. Termiņš lēmuma pieņemšanai ir 25.maijs, atgādināja Kučinskis.

Jau iepriekš vēstīts, ka konkursā uz KNAB priekšnieka amatu varētu būt pieteikušies atsevišķi prokurori un drošības dienestu darbinieki. Latvijā ir trīs valsts drošības iestādes – Drošības policija, SAB un Militārās izlūkošanas un drošības dienests.

Tāpat aģentūrai LETA neoficiāli zināms, ka uz valsts galvenā korupcijas apkarotāja amatu bija apsvērušas pieteikties pašreizējās un bijušās tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, taču beigās izlēmušas nestartēt.

Oficiāli pieteikto pretendentu pārstāvētās nozares un vārdi netiks atklāti. Ar žurnālistiem par konkursu publiski runā tikai konkursa komisijas vadītājs, nesen amatā ieceltais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, kurš žurnālistiem iepriekš atteicās atklāt pretendentu vārdus un pārstāvētās nozares.

Arī iepriekš bez rezultāta noslēgušā konkursa pretendentu vārdi netika atklāti, lai gan daži pretendenti gan medijiem publiski apstiprināja savu dalību konkursā.

Valdība un Saeima iepriekš veica grozījumus likumā, lai konkursā varētu pieteikties plašāks pretendentu loks.

Ref:224.000.103.1179

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas