bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars

Būvniecības izmaksas februārī – vidēji par 2,4% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 2,4%.

Samazinājies audzēkņu skaits profesionālajā izglītībā

Profesionālo izglītību 2019./2020.mācību gadā apgūst 26,8 tūkstoši audzēkņu, kas ir par 1,4% mazāk nekā pirms gada. Par 4,6% samazinājies arī uzņemto audzēkņu skaits.

CSP aicina uzņēmumus iesniegt datus, kas ļaus novērtēt ekonomiskās krīzes apmērus

Šajos apstākļos svarīgi esot iegūt rādītāju izmaiņas visās nozarēs un reģionos, tai skaitā iekšsžemes kopprodukta novērtējumā.

Latvijā vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,7%

Visstraujāk tās pieauga būvniecības nozarē – par 15,3%, veselības un sociālās aprūpes nozarē – par 15,2%, profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē – par 12,7%.

Latvijā rūpniecības produkcijas apmēra kritums janvārī bijis straujāks nekā ES vidēji

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, straujākais kritums bijis Luksemburgā, Horvātijā un Latvijā. Mūsu valstij seko Lietuva un Vācija.

Pērn 28,6% mājsaimniecību ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām

2019.gadā Latvijas iedzīvotāji norādīja, ka vēlamā minimālā summa ikdienas izdevumu segšanai vienai personai būtu vismaz 579 eiro mēnesī.

Latvijas eksports janvārī pieaudzis par 4,2%

Janvārī Latvija eksportēja preces 1,07 miljardu eiro apmērā, bet importēja par 1,17 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2019.gada janvāri ārējās tirdzniecības bilance nedaudz uzlabojās.

Latvijā inflācija februārī bijusi 2,3%

Inflācija 2020.gada februārī, salīdzinot ar 2019.gada februāri, bijusi 2,3% apmērā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas pieauga par 1,9% un pakalpojumiem – par 3,1%.

Latvijā janvārī rūpniecības produkcijas apjoms samazinājies par 4,5%

Ražošanas apjoma kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē par 11% un apstrādes rūpniecībā – par 3,6%, savukārt produkcijas apjoma pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 10,7%.

Latvijā pērn kravu pārvadājumu kritums – 8,3%

Pērn Latvijā ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāja 118 milj. tonnu kravu, kas ir par 10,7 milj. tonnu jeb 8,3% mazāk nekā 2018.gadā, kad kravu pārvadājumu apjomi bija pēdējos piecos gados augstākie.

Pagājušajā gadā Latvijā mājokļa izdevumi vidēji 151 eiro mēnesī

Turpina samazināties izdevumu īpatsvars, kas veltīts mājokļa uzturēšanai – pērn mājsaimniecības mājokļa uzturēšanai vidēji tērēja 12,2% no saviem ienākumiem, 2018.gadā – 13,4%.

Pērn Latvijā bija nodarbināti 65% iedzīvotāju

Salīdzinot ar 2018.gadu, pērn nodarbinātības līmenis palielinājies par 0,5 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 0,6 tūkstošiem.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Pērn būvniecības produkcijas apjoms Latvijā pieauga par 2,9%

Aizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2018.gadu, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!