bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 28.03.2020 | Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

Igaunijas pansionātā konstatē saslimšanas gadījumus ar COVID-19

Igaunijā, pansionātā Sāremā salā apstiprināti divi saslimšanas gadījumi ar COVID-19. Pacienti ir pārvesti uz slimnīcu. Vīrusa infekcijas gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 538, ziņo Igaunijas Veselības pārvalde.

Lietuva paildzina karantīnas periodu līdz 13.aprīlim

Lietuvas valdība ir nolēmusi paildzināt valstī noteikto karantīnu līdz 13.aprīlim, kā arī ieteikt iedzīvotājiem ārpus telpām nēsāt elpceļu maskas un liegt pulcēties grupās lielākās par diviem cilvēkiem, teikts valdības oficiālajā paziņojumā.

Krievijā audzis pieprasījums pēc datorspēlēm

Krievijā, kur koronavīrusa uzliesmojuma dēļ iedzīvotāji ir spiesti strādāt un mācīties no mājām, audzis pieprasījums pēc datorspēlēm un to aprīkojuma, ziņu aģentūra TASS noskaidrojusi tirdzniecības vietās.

Igaunijā izziņo jaunus pulcēšanās ierobežojumus, iepirkšanās centru slēgšanu

Igaunijas valdība paziņojusi, ka COVID-19 epidēmijas novēršanai no piektdienas valstī būs liegts pulcēties cilvēkiem grupās lielākās par divi. Tiks slēgti iepirkšanās centri, bet pie atvērtajiem veikaliem ārpus tiem būs jānodrošina dezinfekcijas līdzeklis.

PVO: Pandēmijas izplatība paātrinās, jāturpina cīņa pret COVID-19

Pasaules Veselības organizācija ir pavēstījusi, ka COVID-19 saslimšanas izplatība pasaulē paātrinās un aicinājusi iedzīvotājus turpināt dzīvošanu mājās un sociālo distancēšanos, bet veselības iestādes – atklāt, izsekot un izolēt saslimušos.

Igaunija izdod īstermiņa obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā

Igaunijas Finanšu ministrija ir izdevusi īstermiņa obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā ar negatīvu procentlikmi, kas ir viens no valdības pasākumiem ekonomikas stabilizācijai, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OECD: Atgūšanās no koronavīrusa pandēmijas prasīs gadus

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurija vērtējis, ka ekonomikas satricinājums, ko radījusi jaunā koronavīrusa pandēmija pasaulē jau ir lielāks nekā finanšu dižķibele, ziņo BBC.

Maskavā seniorus aicina pašizolēties līdz aprīļa vidum

Maskavā un Maskavas apgabalā varasiestādes aicinājušas iedzīvotājus vecumā virs 65 gadiem dzīvot mājās, pašizolācijā līdz aprīļa vidum, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Igaunija: Drošāk būt pārāk uzmanīgiem, nekā bezrūpīgiem

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass ir nācis klajā ar aicinājumu iedzīvotājiem katru dienu un nepārtraukti domāt par savu rīcību un rīkoties ar lielu piesardzību, lai glābtu dzīvības.

Itālijā karantīnas pārkāpšanas naudassods: 5 000 eiro; Vācijā pulcēties atļauts pa pāriem

Itālijā, kas ir COVID-19 vissmagāk skartā valsts ES, ir paaugstināts naudassods par karantīnas ierobežojumu pārkāpšanu. Tikmēr Vācijā iedzīvotājiem liegts pulcēties lielākās grupās par diviem cilvēkiem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!