bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 28.01.2020 | Vārda dienas: Kārlis, Spodris

Izlīgst ASV un Ķīna. Pekina importēs vairāk, Vašingtona samazinās ievedmuitu

ASV un Ķīnas valdības ir parakstījušas vienošanos par savstarpējo tirdzniecības domstarpību risināšanu. Tās vairākus gadus iespaidojušas pasaules ekonomiku un radījušas satricinājumus finanšu tirgos.

ASV atceļ Ķīnai valūtas manipulāciju valsts apzīmējumu

ASV Finanšu ministrija ir svītrojusi Ķīnu no sava valūtas manipulatoru valstu saraksta īsi pirms tam, kad gaidāma jauna ASV-Ķīnas tirdzniecības līguma noslēgšana.

Saeimas lēmums pagarināt Latvijas misiju Irākā neuzliks par pienākumu tajā piedalīties

Saeimas mandāts Latvijas karavīru misijas Irākā pagarināšanai ir nepieciešams nevis, lai uzliktu pienākumu, bet gan lai piešķirtu likumiskas tiesības šajā misijā piedalīties, informējis aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Mediji: ASV vairojas pārliecība, ka Ukrainas lidmašīnu kļūdas pēc notriekusi Irāna

ASV arvien vairāk sliecas uzskatīt, ka Irāna kļūdas pēc trešdien, 8.janvārī, pie Teherānas notriekusi Ukrainas pasažieru lidmašīnu, medijiem apliecinājušas vairākas ASV amatpersonas.

Irākā dienošos Latvijas karavīrus pārvietos uz Kuveitu

Šāds lēmums pamatots ar vairākiem apsvērumiem – gan drošības dēļ, gan arī ar to, ka patlaban jebkāda veida Irākas spēku apmācības Irākā uz nezināmu laiku ir pārtrauktas.

Irāna apšauda ASV bāzes Irākā; latviešu, lietuvieši karavīri ir drošībā

Atriebjoties ASV par Irānas ģenerāļa nonāvēšanu Irākā, naktī uz trešdienu Irānas Revolucionārā gvarde raidījusi ballistiskās raķetes uz ASV mērķiem Irākā. Latviešu un lietuviešu militārpersonas nav cietušas.

Naftas cenas krītas, investoriem turpinot izsvērt ASV un Irānas saspīlējuma ekonomisko ietekmi

Pasaules akciju tirgos dažādas tendences, bet naftas cenas kritušās, investoriem turpinot izsvērt potenciālo ekonomisko ietekmi, ko varētu radīt saspīlējuma eskalācija starp ASV un Irānu.

Irākas parlaments prasa ASV spēkiem pamest valsti pēc ģenerāļa nogalināšanas

Irākas parlaments ir nolēmis atsaukt lūgumu starptautisko spēku koalīcijai atrasties valsts teritorijā pēc tam, kad amerikāņu spēki Bagdādē mērķētā uzbrukumā nonāvējuši vadošu Irānas ģenerāli.

Irānas ģenerāļa nogalināšana izraisa krasu naftas cenu kāpumu

Naftas cenas pasaules tirgū piektdien, 3.janvārī, pieaugušas par vairāk nekā 4% saistībā ar ziņām, ka ASV raķešu triecienā nogalināts Irānas ģenerālis, raisot jaunas bažas par konfliktu ar naftu bagātajā reģionā.

ANO Drošības padomē paceļ Igaunijas karogu

Igaunija oficiāli kļuvusi par ANO Drošības padomes locekli. Kā vienīgā no Baltijas valstīm 2020. un 2021.gadā darbosies organizācijas ietekmīgajā struktūrvienībā, kas pieņem lēmumus par pasaules konfliktu risināšanu.

Irāna sola bargu atbildi ASV par ģenerāļa nonāvēšanu Irākā

Pēc ASV militāristu īstenota raķešuzlidojuma Irākā, kur nonāvēts ietekmīgs Irānas ģenerālis, Irāna solījusi bargu atbildi ASV. Gaidāms, ka notikušais saasinās attiecības starp Vašingtonu un Teherānu, kas ir saspīlētas jau ilgāku laiku.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!