bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 23.01.2020 | Vārda dienas: Grieta, Rebeka, Strauta

Fon der Leiena: Eiropai ir nepieciešamas «ticamas militārās spējas»

Eiropas Savienība ir izveidojusi «ķieģeļus, no kuriem celt Eiropas aizsardzības savienību», tā trešdien, 22.janvārī, pavēstījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, piedaloties Pasaules Ekonomikas forumā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Ierēdni no Latvijas apstiprina Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra amatā

Par Eiropas Komisijas ģenerālsekretāri otrdien, 15.janvārī, apstiprināta līdzšinējā ģenrālsekretāra pienākumu izpildītāja Ilze Juhansone, izriet no ārlietu ministra Edgara Rinkēviča paziņojuma.

Latvijā novembrī bezdarba līmenis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijā novembrī bezdarba līmenis bijis 6,3%, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā, liecina ceturtdien, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par 23 bloka dalībvalstīm.

Iestāde: Neatbilstīgā migrācija uz ES zemākajā līmenī kopš 2013.gada

Neatbilstīgā migrācija uz Eiropas Savienību ir būtiski sarukusi un šobrīd ir zemākajā līmenī kopš 2013.gada, tā pavēstījusi ES robežu un krasta apsardzes iestāde Frontex.

Lielbritānija sāks tirdzniecības sarunas ar ES

Lielbritānija, kas janvāra beigās gatavojas izstāties no Eiropas Savienības, šonedēļ sāks apjomīgas sarunas ar Eiropas Komisiju par brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanu.

Eurostat: Latvijā janvārī–oktobrī bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.

Grieķija: Migrantu pieplūdums sasniedzis iespēju robežas

Eiropas Savienībai ir jāuzņemas dalīta atbildība par migrantu pieplūdumu no trešajām valstīm, uzskata Grieķija, kuras valdības vadītājs paziņojis, ka valsts vairs nespēj vienatnē tikt galā ar cilvēku pieplūdumu no Turcijas.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

EP pieņem grozījumus saistībā ar vistas gaļas importu no Ukrainas

EP aicina Ukrainu pilnībā ievērot tirdzniecības nolīgumu, kas paredz «uzticamas sadarbības garu» ar ES, un uzsver, ka pārtikas nekaitīguma un veselības standarti attiecas uz visiem ES importētajiem produktiem,

Latvija janvārī – oktobrī starp 14 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – oktobrī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,4%, tai esot starp 14 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!