bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 28.01.2020 | Vārda dienas: Kārlis, Spodris

Aptauja: 64,6% iedzīvotāju vidējās izglītības pieejamību Latvijā vērtē kā labu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 64,6% vidējās izglītības pieejamību Latvijā vērtē kā labu vai ļoti labu, savukārt augstākās izglītības pieejamībai šādu vērtējumu snieguši 37,7% aptaujāto.

No nākamā gada skolās Latvijā sāks ieviest pārmaiņas mācību saturā un pieejā

No nākamā gada 1.septembra 1., 4., 7. un 10.klasēs visās skolās Latvijā sāks īstenot pakāpeniskas pārmaiņas mācību saturā un pieejā, informēja VISC pārstāve Liene Bērziņa.

OECD iesaka veicināt ilgtspējīgu algu kāpumu talantīgu darbinieku noturēšanai Latvijā

OECD eksperti Latvijai iesaka veicināt ilgtspējīgu algu kāpumu un darba apstākļu uzlabošanu, lai noturētu augsti kvalificētu darbinieku palikšanu Latvijā.

Jauno augstākās izglītības pārvaldības modeli vērtēšanai valdībā varētu piedāvāt februārī

Konceptuālo ziņojumu par jauno augstākās izglītības pārvaldes modeli valdība varētu skatīt jau nākamā gada februārī, notiekošajā diskusijā par augstākās izglītības pārvaldības modeļa maiņu sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

Parakstīs Baltijas un Beniluksa valstu nodomu protokolu par automātisku augstākās izglītības diplomu atzīšanu

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska Briselē parakstīs nodomu protokolu par diplomu automātisko atzīšanu starp Baltijas un Beniluksa valstīm.

Izglītības ministre: Latvijas skolām jāizvērtē savas stiprās puses

Viens no pārdomātākajiem veidiem, kā pašvaldībām sākt sava skolu tīkla optimizāciju, ir izvērtēt izglītības iestāžu stiprās puses un sākt sarunas ar kaimiņu pašvaldībām, norāda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

IZM: Mazākumtautību skolās tās pašas problēmas, kas latviešu skolās

Mazākumtautību skolās ir tādas pašas problēmas kā latviešu skolās – pedagogu trūkums, zemais pedagogu atalgojums, kā arī aktuālu mācību materiālu nodrošinājums, secināts IZM Konsultatīvās padomes sēdē.

Levits: Savā alma mater varam tiekties uz līdzsvara atjaunošanu starp birokrātiju un zinātni

«Mēs nevaram izmainīt lielās straumes, ja vēlamies plūst līdzi tām un gūt no tām labumu, tomēr varam saglabāt veselo saprātu un savā alma mater tiekties uz līdzsvara atjaunošanu starp birokrātiju un zinātni, starp burtu un garu.»


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!