bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.01.2020 | Vārda dienas: Alnis, Andulis

Tiesa: Lietuvas nevēršanās pret draudiem internetā bijusi diskriminācija

Eiropas Cilvēktiesību tiesa spriedumā saistībā ar homoseksuāla pāra vārdisku aizskaršanu interneta komentāros nosodījusi Lietuvas atteikšanos uzsākt izmeklēšanu kā diskrimināciju, necieņu pret personīgo dzīvi un tiesiskās aizsardzības tiesību pārkāpumu.

Lietuva vēlas Krustu kalna apgānītāju likt «melnajā sarakstā»

Lietuvas Krustu kalnā kāda ķīniešu valodas lietotāja izrāvusi un aizmetusi Honkongas demokrātijas aizstāvjiem veltītu krustu. Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs nu solījis panākt vainīgās iekļaušanu valstī nevēlamu personu sarakstā.

Lietuvā pirmais iedzīvotāju skaita pieaugums kopš deviņdesmitajiem

Iedzīvotāju skaits Lietuvā 2019.gadā ir audzis un šādas iedzīvotāju skaita izmaiņas novērotas pirmoreiz kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, vēsta Lietuvas Statistikas pārvalde.

Stipras pases. Indekss ierindo baltiešus pasaules apceļošanai priviliģēto vidū

Klajā laists Henlija Pasu indekss 2020.gadam, kur pasaules valstis sarindotas pēc priekšrocībām apceļot pasauli bez vīzas. Baltijas valstis ierindotas no 10.-12.vietai un tām bez birokrātiskiem šķēršļiem ir pieejamas ne mazāk kā 179 valstis.

Lietuvā priekšlikumi stiprināt izlūkdienestu izsauc salīdzinājumus ar totalitāru režīmu

Lietuvā rosināts piešķirt jaunas pilnvaras Valsts Drošības departamentam. Tādi ierosinājumi kā atļauja veikt «preventīvas sarunas» ar aizdomīgām personām izsaukuši asu kritiku un pārmetumus prezidentam Gitanam Nausēdam.

Viļņas garastāvokļa mērīšanas kameras: Vislaimīgākais ir septembris

Lietuvas galvaspilsētā darbojas kameru sistēma, kas mēra garāmgājēju garastāvokli, balstoties uz sejas izteiksmēm, ķermeņa valodu un temperatūru. Kameru sistēmu izstrādājusi Viļņas Ģedimina Tehniskā Universitāte

Lietuvas acīm: Kāds bija 2019.gads valstī un pasaulē?

Lietuvā arvien jūtamāka ir gadumijas tuvošanās. BNN lūdza dažādu jomu cilvēkus atskatīties uz gadu, kas Lietuvā pagājis ar trim vēlēšanām un pieņemtiem nodokļu grozījumiem, kuri turpmāk ietekmēs katru pilsoni.

Lietuvā darbību paplašina indiešu IT milzis HCL Technologies

Viļņā par divu jaunu tehnoloģiju centru atvēršanu paziņojis Indijā reģistrētais informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzējs HCL Technologies.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!