Sākums Atslēgvārdi 9.jūnijs

Atslēgvārds: 9.jūnijs

Jaunatklātie COVID-19 inficētie Baltijā. Latvijā – 0, Lietuvā – 6, Igaunijā – 1

Latvijā ārkārtas stāvoklis netiks pagarināts pēc 9.jūnija. Valdība arī lēmusi no 10.jūnija atļaut iekštelpās pulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārtelpās – līdz pat 300.

Dumpis: Visbiežāk inficēšanās ar COVID-19 joprojām notiek telpās

Domājot par ārkārtas situācijas atcelšanu pēc 9.jūnija, ir jāsaprot, ka ierobežojumi saglabāsies, jo ir apzinātas vietas, kur inficēšanās notiek visbiežāk, proti, tās ir telpas – mājvietas vai darbavietas.

Ministre: Ar nosacījumiem būs atļauti sporta pasākumi

Pēc COVID-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas beigām Latvijā ar zināmiem nosacījumiem būs atļauti sporta pasākumi, pieaugušo izglītība un bērnu nometnes, Latvijas Radio stāsta veselības ministre Ilze Viņķele.

COVID-19 inficētie Baltijā pēdējā diennaktī. Latvijā – 3, Lietuvā – 7, Igaunijā – 20

Līdz šim Latvijā veikti 115 461 izmeklējumi, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs. Tāpat Latvijā miruši 25 COVID-19 pacienti, taču izveseļojies – 781.

Āra pasākumos varēs pulcēties līdz 300 cilvēkiem, iekštelpās – 100. Divu metru distance paliek spēkā

Jūlijā plānots atļaut 1 000 cilvēku pulcēšanos ārtelpās, bet iekštelpās saglabāsies 100 cilvēku limits, bet telpās ar platību virs 1 000 kvadrātmetriem būs 500 cilvēku limits.

Kariņš: Ārkārtējā situācija Latvijā tiks izbeigta 9.jūnijā

Sākot valdības sēdi, premjers norādīja, ka pirmajam no COVID-19 likumiem Saeimā ar balsojumu noteikta tā dēvētā «lielā steidzamība», kas nepieciešama, lai nebūtu jāpagarina ārkārtējā situācija.

Ziņas