Sākums Atslēgvārdi Adopcija

Atslēgvārds: adopcija

Nīderlande aptur ārvalstu bērnu adopciju pēc rupju pārkāpumu atklāšanas

Nīderlande ir apturējusi valsts ilggadējo ārvalstu bērnu adopcijas sistēmu pēc tam, kad izmeklēšanā atklāti virkne sistēmas ļaunprātīgas izmantošanas un bērnu tiesību pārkāpumu gadījumu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Komisijā nerod vienprātību par papildu prasībām bērnu adopcijai uz ārvalstīm

Pēc plašām diskusijām Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija netika līdz gala balsojumam nevienā no diviem priekšlikumiem bērnu adopcijai uz ārvalstīm, kas tai nodoti izskatīšanai pirms trešā lasījuma.

Ungārijā rosina aizliegt adopciju viendzimuma pāriem un atsevišķiem vecākiem

Ungārijas valdība ir sagatavojusi konstitūcijas grozījuma priekšlikumu, kas paredz liegt viendzimuma pāriem adoptēt bērnus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

LM nav ieviesusi nevienu no VK ieteikumiem bērnu ārpusģimenes aprūpē

Līdz 2020.gada sākumam par jomu atbildīgā Labklājības ministrija bija apņēmusies ieviest septiņus no 22 Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem, tomēr nav ieviests neviens.

Saeimas komisija piekrīt vismaz uz laiku aizliegt bērnu adopcijas uz ārvalstīm

«Esošajā adopcijas kārtībā konstatētie riski liecina, ka mēs pašlaik nevaram pārliecināties par to, vai adopcija uz ārzemēm ir šo bērnu labākajās interesēs, tāpat arī nezinām, kas ar šiem bērniem notiek tālāk.»

LM neatbalsta Saeimas ieceri noteikt aizliegumu bērnu adopcijai uz ārvalstīm

Pusaudži tā arī paliek valsts sistēmā – institūcijās, bez lielām izredzēm dzīvot ģimenē: «Mēs nevaram apgalvot, ka katram bērnam spējam nodrošināt ģimeni Latvijā!»

Ziņas