Sākums Atslēgvārdi Augstskola

Atslēgvārds: augstskola

Igaunijas augstskolas ar bažām uzņemas atbildību par ārvalstu studentu pašizolāciju

Augstskolas Igaunijā paudušas bažas par iespējām izpildīt valsts prasīto ārvalstu studentu pieskatīšanu, lai tie pēc ierašanās valstī ievēro divu nedēļu karantīnas periodu.

No 1.septembra tiks paaugstināts atalgojums augstskolu mācībspēkiem

Grozījumi paredz, ka zemākā mēneša darba algas likme profesoram ir 1 569 eiro, asociētajam profesoram 1 256 eiro, docentam 1 005 eiro, lektoram 805 eiro un asistentam 641 eiro, kuru likmes ietekmē studiju vietas bāzes izmaksas.

Koalīcija vienojas šogad celt augstskolu pedagogu algas

Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns teica, ka ir rasti līdzekļi pedagogu algu celšanai gan Izglītības un zinātnes ministrijas, gan arī Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas padotībā esošajām augstskolām.

Igaunija ārvalstu studentu ieceļošanai gatavojas ar izraidīšanas brīdinājumu

Igaunija nākamajā mācību gadā ļāvusi augstskolām uzņemt ārvalstu studentus, tomēr tiem atkarībā no izcelsmes valsts būs jāievēro ieceļošanas karantīnas prasība, pretējā gadījumā riskējot zaudēt tiesības uzturēties valstī, norādījusi Igaunijas izglītības ministre Mailisa Repsa.

Studentiem paliekot mājās, Igaunijā vietējās augstkolas novēro reflektantu pieplūdumu

COVID-19 situācija Eiropā ietekmē arī Baltijas studētgribētāju izvēli. Tā Igaunijas vadošās augstākās izglītības iestādes ir saņēmušas ievērojami vairāk studiju pieteikumu nekā iepriekšējos gados.

Ziņas