Sākums Atslēgvārdi Azerbaidžāna

Atslēgvārds: Azerbaidžāna

Armēnija un Azerbaidžāna atsāk apšaudes, ziņo par kritušajiem

Kaukāza reģionā ar apšaudēm uz Armēnijas-Azerbaidžānas robežas uzliesmojusi jauna epizode abu kaimiņvalstu gadu desmitiem ilgajā konfliktā. Baku un Erevāna vēsta par lielu skaitu kritušo...

Ārkārtas vēlēšanās Armēnijā uzvaru piesaka premjerministrs Pašinjans

Armēnijā aizvadītas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Tajās uzvaru ar lielu balsu pārsvaru pieteicis premjerministrs Nikols Pašinjans, tikmēr opozīcijas spēku līderis noraidījis vēlēšanu iznākumu un apgalvojis,...

Armēnijā vairāki tūkstoši cilvēku prasa premjerministra demisiju pēc kara beigām

Vairāki tūkstoši armēņu pulcējušies galvaspilsētā Erevānā, lai pieprasītu premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos. Pašinjans parakstījis miera līgumu ar Azerbaidžānu par pusotru mēnesi ilgušā Kalnu Karabahas kara izbeigšanu.

Kalnu Karabahas pamieru Azerbaidžānā uztver kā uzvaru, Armēnijā – kā padošanos

Kalnu Karabahas konfliktā Kaukāzā stājies spēkā neērts pamiers. Tā kā Arzerbaidžānas spēki pēdējā konflikta uzliesmojumā spējuši atgūt stratēģiskas nozīmes apvidus, Baku karadarbības apturēšana uztverta kā uzvara, bet Erevānā kā zaudējuma atzīšana.

Azerbaidžāna un Armēnija vaino viena otru pamiera pārkāpšanā

Azerbaidžāna ir vainojusi armēņu spēkus jaunākā pamiera pārkāpšanā karadarbībā, kas nerimst ap Kalnu Karabahas separātisko reģionu Azerbaidžānā. Armēnija savukārt to noliegusi, norādot, ka uzbrukumu sākusi Azerbaidžānas puse.

Kaukāzā pēc īsa pamiera apšauda Kalnu Karabahas galvaspilsētu

Pret Azerbaidžānas separātisko reģionu Kalnu Karabahu atkal ir vērsta artilērijas uguns pēc tam, kad Armēnija un Azerbaidžāna piecas dienas kopumā atturējušās no aktīvas karadarbības.

ES pauž satraukumu par Kalnu Karabahas pamiera izjukšanu

ES vadošais diplomāts Žuzeps Borels paudis dziļu satraukumu par pamiera pārkāpumiem Kalnu Karbahas konfliktā starp Armēniju un Azerbaidžānu.

Ziņas