Sākums Atslēgvārdi Barikādes

Atslēgvārds: barikādes

Nedēļa Lietuvā: «Zelta karošu» piegādātājam jāatmaksā nauda, samazina vakcīnas kravas, Baltkrievijas pārdēvēšanas ideja

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā zīmīgākie notikumi ziņās bija BioNTech-Pfizer vakcīnas kravu būtisks samazinājums turpmākajā nedēļas, deputāta imunitātes atņemšana likumdevējam Petram Gražulim un tiesas lēmums par 100 000 eiro piedzīšanu no sadārdzinātu virtuves piederumu piegādātāja.

«ES ir parādā Lietuvas brīvības cīnītājiem,» fon der Leiena saka Viļņas notikumu gadadienā

Apritot 30.gadadienai kopš traģiskajiem Atmodas laika notikumiem Viļņā, ES Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) vērtējusi, ka bez lietuviešu brīvības cīnītāju drosmes, Eiropa šodien izskatītos citādi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Latvijas Televīzija un vēstures muzejs aicina dalīties ar fotogrāfijām no Barikāžu laika

Šogad aprit 30 gadi kopš Janvāra barikādēm – viena no Atmodas laika kulminācijas brīžiem. Janvārī pirms 30 gadiem tauta vienoti atsaucās Latvijas Tautas frontes...

Lietuvā saķeras ap neaizmirstulīti. Barikāžu upuru piemiņas ziedā redz politisku nokrāsu

Neaizmirstule, mūžīgas mīlestības un piemiņas simbols un zieds, kuru saista ar pašas zemes radīšanu, Lietuvā kļuvis par Seima strīda tematu. Lielākās opozīcijas partijas deputāte reģistrējusi neaizmirstuli kā viņai piederošu zīmolu, bet valdošie zemnieki-zaļie šo rīcību uzskata par negodīgu. Kāpēc?

Piemin arī barikāžu laika žurnālistus

«Var jau būt, ka toreiz zāle bija zaļāka un mēs paši – jaunāki, bet mēs un mūsu atmiņas ir tās pašas – par Latvijas brīvību.»

Foto: Doma laukumā Rīgā atceras barikāžu laiku

Militārās akcijas sākās Lietuvā 1991.gada 12.–13.janvāra naktī. Padomju armijas daļas un speciālās nozīmes vienības uzbruka Lietuvas galvenajam televīzijas tornim, nogalinot 13 cilvēkus un daudzus ievainojot.

Levits: Barikāžu notikumu atmiņu saglabāšanai ir nepieciešama valstiska iesaiste

«1991.gada barikāžu muzejs ir būtisks no vēsturiskās atmiņas aspekta. Jebkuros vēstures notikumos ir dalības jeb pieredzes paaudze, kas lēnām pārtop par atmiņu paaudzi.»

Ziņas