Sākums Atslēgvārdi Daudzgadu budžets

Atslēgvārds: daudzgadu budžets

Baltija pieļauj ES atveseļošanas fonda bloķēšanu, ja nebūs naudas Rail Baltica

Latvija, Lietuva un Igaunija ir informējušas ES Padomes prezidentūru, ka atsauks savu piekrišanu Eiropas Atveseļošanas fondam, ja Eiropas Parlamenta lēmumu rezultātā netiks piešķirts ES finansējums dzelzceļa projektam Rail Baltica, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

ES pārvar domstarpības, lai apstiprinātu budžetu un ekonomikas atjaunošanas fondu

ES dalībvalstu vadītāji ir vienojušies apstiprināt 1,1 triljonu eiro lielo bloka daudzgadu budžetu un 750 miljardu eiro ekonomikas atjaunošanas fondu. Ir ņemta vērā Ungārijas un Polijas prasība ierobežot ES finansējuma saņemšanu par likuma varas neievērošanu tikai ar ES Tiesas nolēmumu.

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

ES dalībvalstis budžeta pieņemšanā nespēj pārvarēt Polijas, Ungārijas veto

ES dalībvalstu un valdību līderi galotņu sanāksmē nav spējuši pārvarēt Polijas un Ungārijas nevēlēšanos atbalstīt ES ekonomikas atjaunošanas fondu un bloka daudzgadu budžetu, kas ir piesaistīts likuma varas ievērošanai katrā dalībvalstī.

Polija un Ungārija aptur ES budžeta pieņemšanu

Ungārija un Polija ir izmantojušas savas veto tiesības, lai neļautu ES valstīm vienbalsīgi pieņemt bloka ilgtermiņa budžetu un ekonomikas atjaunošanas finansējumu. Iemesls ir likuma varas ievērošanas piesaistīšana ES finansējumam.

Ratass: Igaunija par katru ES iemaksāto eiro pretim saņems 2,8 eiro

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratasspar otrdien panākto ES daudzgadu budžeta vienošanos sacījis, ka nākamos septiņus gadus Igaunija par katru eiro, ko tā iemaksās ES budžetā pretim saņems 2,8 eiro.

Nedēļa Lietuvā: Pastiprina COVID-19 analīžu veikšanu, atbalsts e-balsošanai, prezidents maina padomniekus

Galvenie notikumi ziņās Lietuvā aizvadītajā nedēļā bija valdības atbalsts balsošanai internetā, COVID-19 analīžu pastiprināta veikšana vairākās valsts daļās un prezidenta lēmumi nepiedalīties sanāksmē ar Baltijas kolēģiem un nomainīt vairākus padomniekus.

Ziņas