Sākums Atslēgvārdi Ekonomikas lejupslīde

Atslēgvārds: ekonomikas lejupslīde

Latvijā bijis mazāks IKP kritums nekā ES vidēji; Luksemburgā ir pat kāpums

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina otrdien, 9.martā, publiskotie...

Latvijā patēriņa cenu līmenis februārī krities par 0,2%

Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis 2021.gada februārī, salīdzinot ar 2020.gada februāri, samazinājies par 0,2%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājās...

OECD Latvijai šogad prognozē IKP kritumu 8,1% apmērā

Organizācija prognozē, ka pasaules ekonomika šogad samazināsies par vismaz 6%, bet, ja pasauli skars jauns koronavīrusa izplatības vilnis, lejupslīde var sasniegt 7,6%. Toties nākamgad globālā ekonomika palielināsies par 2,8–7,6%.

Latvijas Banka šogad prognozē ekonomikas kritumu 7,5% apmērā

Latvijas Banka, pārskatot martā izteiktās prognozes, šobrīd šajā gadā sagaida straujāku kritumu ekonomikā – 7,5% apmērā pretstatā iepriekš lēstajiem 6,5%.

COVID-19 krīzes mazināšanas pasākumiem no ES fondiem pārdalīs 500 miljonus eiro

Finanšu ministrijā informē, ka patlaban jau pieņemts lēmums COVID-19 krīzes mazināšanai pārdalīt līdzekļus no Satiksmes ministrijas pārtrauktā dzelzceļa projekta – 100 miljonu eiro apmērā.

Naftas cenas pieaug, veicinot arī akciju cenu kāpumu

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena jūnija piegādēm pieauga par 19% līdz 13,87 ASV dolāriem par barelu.

Pārprodukcijas dēļ ASV naftas cenas pirmo reizi noslīdējušas zem nulles

Nākotnes kontrakts jēlnaftas maija piegādēm noslēdzas otrdien, un tirgotājiem, kas pērk un pārdod šo preci, ir jāatrod kāds, kas fiziski pieņemtu šo naftu. Tā kā tirgū ir pārprodukcija un glabātuves ir pilnas, pircēju ir maz.

Ziņas