Sākums Atslēgvārdi Elektrības patēriņš

Atslēgvārds: elektrības patēriņš

Latvijā pērn krities energoresursu patēriņš

Kopējais energoresursu patēriņš 2020.gadā bija 185 petadžouli (PJ), kas ir par 6,1% mazāk nekā 2019.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. HES, vēja un saules...

Vērojams elektrības cenas pieaugums

Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā cena pakāpās par 32% un bija 40,16 Eur/MWh. Igaunijas tirdzniecības apgabalā nedēļas vidējā cena pieauga par 27% līdz 36,30 Eur/MWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs elektroenerģijas cena samazinājusies

Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā samazinājās vidēji par 21% – līdz 35,87 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), bet Igaunijā – par 29%, veidojot 32,05 eiro/MWh.

Krītas elektroenerģijas ražošana un patēriņš; cenas jau trešo mēnesi vēsturiski zemākās

Elektroenerģijas ražošanas apjoma samazināšanās vērojama visos ģenerācijas veidos, izņemot saules elektrostacijas, kuru saražotais apjoms audzis par 72% attiecībā pret martu, tomēr kopējais šo energoavotu devums ir salīdzinoši nebūtisks – tikai 269 MWh.

Latvijā aprīlī elektroenerģijas patēriņš samazinājies par 6,8%

Lielākais elektrības patēriņa kritums – par 19,1% – ir tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas nozarē, savukārt mājsaimniecību sektorā tas pieaudzis par 8,5%.

Sadales tīkls: Ārkārtējā situācija valstī negatīvi ietekmē arī elektrības patēriņu

Martā kopējais elektroenerģijas patēriņš, salīdzinot ar 2019.gadu, ir samazinājies par 5%, kas parāda, ka ārkārtējā situācija valstī negatīvi ietekmē arī elektrības patēriņu.

Baltijā vidējā elektroenerģijas cena pieaugusi par 9%

Visaugstākā cena bija Igaunijā – 42,42 Eur/MWh, savukārt Latvijā – 42,40 Eur /MWh, un Lietuvā nedēļas vidējā cena bija 42,16 Eur /MWh.

Ziņas