Sākums Atslēgvārdi ES

Atslēgvārds: ES

Baltija un ES prasa Krievijai atbrīvot Navaļniju

Pēc krievu opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija aizturēšanas Maskavā, triju Baltijas valstu, ES un ASV ārlietu pārstāvji pieprasījuši Krievijas varastiestādēm viņa atbrīvošanu, liecina Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojums un britu raidorganizācijas BBC informācija.

Lietuvas uzņēmumi rēķinās ar Brexit ietekmi eksportā

Lietuvas uzņēmumi uz Lielbritāniju eksportē aptuveni četrus procentus no tautsamniecības kopējā preču un pakalpojumu eksporta. Uzņēmumi norādījuši, ka rēķinās, ka britu atdalīšanās no ES ietekmēs lietuviešu tirgus daļu Lielbritānijā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Trampa otrajam impīčmentam ASV Kongresā arī daļējs republikāņu atbalsts

ASV Kongresā atbalstīta impīčmenta prāvas sākšana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu. Demokrāti un daļa republikāņu likumdevēju viņu vaino musināšanā uz dumpi notikumos, kas janvāra sākumā satricināja Vašingtonu.

«ES ir parādā Lietuvas brīvības cīnītājiem,» fon der Leiena saka Viļņas notikumu gadadienā

Apritot 30.gadadienai kopš traģiskajiem Atmodas laika notikumiem Viļņā, ES Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) vērtējusi, ka bez lietuviešu brīvības cīnītāju drosmes, Eiropa šodien izskatītos citādi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

ASV viceprezidents atsakās ierosināt Trampa atstādināšanu no prezidenta amata

ASV viceprezidents Maiks Penss ASV Kongresā paziņojis, ka neatbalsta apakšpalātas likumdevēju aicinājumu sākt procedūru par ASV prezidenta Donalda Trampa atstādināšanu no amata saistībā neseno huligānu pūļa ielaušanos Kongresā.

Borels: Notikumi Vašingtonā ir trauksmes signāls demokrātiskām valstīm

ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis Žuzeps Borels vērtējis, ka pūļa ielaušanās ASV Kongresa ēkā pagājušajā nedēļā vērtējama kā trauksmes signāls arī citām demokrātiskām valstīm saistībā ar demokrātisko vērtību degradāciju un dezinformācijas izplatību sociālajos medijos.

Nedēļa Lietuvā: ES Baltkrievijas sankcijas ietekmē lietuviešu ienākumus, Cilvēktiesību tiesa pieņem advokātu sūdzību par slepenu novērošanu

Pagājušās nedēļas zīmīgākie notikumi Lietuvā bija Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmums pieņemt lietuviešu advokātu sūdzību par iespējamu slepenu novērošanu, prezidenta paustā kritika par ES Baltkrievijas sankciju ietekmi uz strādājošajiem Lietuvā un spiegošanas prāvas turpināšanās pret Lietuvas bijušo politiķi.

ES zāļu regulators rekomendē otro vakcīnu pret Covid-19

ES Eiropas Zāļu aģentūra ir lēmusi, ka iesaka Eiropas Komisijai apstprināt ASV uzņēmuma Moderna ražoto vakcīnu profilaksei pret COVID-19. Šī ir otrā vakcīnas kandidāte, kurai ir dota EZA rekomendācija, kas attiecas uz ES dalībvalstu teritoriju.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!