Sākums Atslēgvārdi Farmācija

Atslēgvārds: farmācija

Eiropas sieviešu līderu balvu saņem zāļu ražotāja BioNTech pārstāve

Vācijas zāļu ražotāja BioNTech medicīniskās daļas vadītāja Ezlema Tereci (Özlem Türeci) ir viena no četrām sievietēm, kura saņēmusi Eiropas sieviešu balvu, vēsta beļģu ziņu...

Itālija liedz eksportēt AstraZeneca vakcīnas, Austrālija vēršas pie EK

Itālija ir aizliegusi Eiropas farmācijas uzņēmumam AstraZeneca nosūtīt tās vakcīnu kravu uz Austrāliju, jo uzņēmums nav ES valstīm piegādājis solīto vakcīnu apjomu. Austrālija ir...

Nedēļa Lietuvā: Ūdeļu ārkārtas situācija, pirks vakcīnas no Moderna, nākas pastiprināt karantīnu

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā, kur ir spēkā valsts mēroga karantīnas režīms, papildu ārkārtas situācija izsludināta Jonavas rajonā, kur kādā zvēraudzētavā mirušas 1 200 ar COVID-19 inficētas ūdeles. Citi nedēļas galvenie notikumi ziņās bijuši vairāki diennaktī reģistrēto inficēto skaita antirekordi un palīdzība baltkrievu disidentiem.

Par iedarbīgāko COVID-19 vakcīnu vēlas 35 ASV dolārus. Kāda cena pārējām?

Kādas ir ziņas par Eiropā respektēto COVID-19 vakcīnas kandidātu gaidāmām cenām? Laikā, kad neviena no tām nav vēl guvusi Eiropas Zāļu aģentūras obligāto apstiprinājumu, BNN apkopo cenas, kādas ir zināmas līdz šim.

BNN PĒTA | Lietuvā valsts aptieku tīkla ieceri izjauc deputātu boikots

Lietuvā tika sagatavots un likumdevējiem piedāvāts regulējums, kas ļautu veidot valstij piederošas aptiekas. Šonedēļ iecerei «kāju priekšā aizlika» Seima opozīcijas deputāti. Notikušais izsauca dusmīgu reakciju no valdošās Zemnieku un zaļo savienības, kas bija sagatavojusi attiecīgos grozījumus Lietuvas Aptieku likumā.

SIFFA: Pērn zāļu uzcenojumos iedzīvotāji samaksājuši 114,3 miljonus eiro

Salīdzinot Latvijas uzcenojumu modeli tādai pašai zāļu cenai ar Lietuvu, secināts, ka viens recepšu zāļu iepakojums pacientam Lietuvā izmaksā par aptuveni 2,11 eiro lētāk nekā Latvijā.

Igaunijā noraida aptieku reformas atcelšanas likumprojektu

Igaunijas parlamentā otrdien, 25.februārī, noraidīts grozījumu projekts, kas paredzēja mainīt valstī plānoto aptieku reformu, kuras nolūks ir aptieku pāriešana aptiekāru īpašumā. Grozījumu projektu bija iesniegusi Igaunijas Konservatīvā tautas partija, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pētījums: Mazās aptiekas Igaunijā tirgo zāles lētāk nekā aptieku ķēdes

Igaunijas lielās aptieku ķēdes nekonkurē savā starpā, pārdod medikamentus par vienādu cenu neatkarīgi no atrašanās vietas, kamēr mazās aptiekas piedāvā zemāku zāļu cenu, to pēc 332 aptieku analīzes valstī secinājis laikraksts Õhtuleht.

Ziņas