Sākums Atslēgvārdi GMI

Atslēgvārds: GMI

Minimālo ienākumu sliekšņus plāno pārskatīt katru gadu

Valdība atbalstījusi Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2022.–2024.gadam, kas paredz minimālo ienākumu sliekšņu pārskatīšanu noteikt par ikgadēju no 2023.gada. Kā...

Saeimas lēmums: minimālie ienākumi nedrīkstēs būt zemāki par 109 eiro

Garantētais minimālais ienākums pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā no nākamā gada būs 109 eiro, katrai nākamajai personai mājsaimniecībā – 76 eiro mēnesī.

Komisijā virza likumprojektu par minimālo ienākumu slieksni

Likumprojekts nosaka, ka minimālo ienākumu slieksnis nedrīkstēs būt zemāks par 109 eiro, tādējādi nosakot zemāko iespējamo ienākumu slieksni.

Nākamā gada budžetā iezīmēti 338,6 miljoni, tostarp mediķu un pedagogu algu celšanai

FM apkopotā informācija liecina, ka mediķu atalgojuma celšanai par 20% nākamā gada budžetā paredzēti 183 miljoni eiro. Tikpat liels finansējums paredzēts arī turpmākajos gados.

Pārdalot IIN ieņēmumus, pašvaldību budžetiem ies secen 91 miljons eiro

FM jaunajā nodokļu izmaiņu piedāvājumā rosina no 2021.gada mainīt IIN pārdali pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% uz 75%, bet valsts pamatbudžetam no pašreizējiem 20% uz 25%.

Deputāti kritiski par ministrijas piedāvājumu vistrūcīgāko cilvēku atbalstam

Atbildīgās nozares ministrijas priekšlikumi minimālo ienākumu pārskatīšanai vairāk atgādina grāmatvediskus aprēķinus par naudas sadali, nepiedāvājot sociālās aizsardzības sistēmas uzlabojumus pēc būtības.

Petraviča rosinās sociālā nodrošinājuma pabalsta minimālo apmēru noteikt 109 eiro

Petraviča rosinās noteikt sociālā nodrošinājuma pabalsta minimālo summu 109 eiro apmērā, kā arī līdz tikpat lielai summai celt vecuma pensijas aprēķina bāzi vispārējā gadījumā.

Ziņas