Sākums Atslēgvārdi Iekrājumi

Atslēgvārds: iekrājumi

Cik daudz vecāki palīdz ar finansēm saviem pilngadīgajiem bērniem katrā no Baltijas valstīm?

80% Lietuvas, 56% Latvijas un 55% Igaunijas vecāku savus bērnus finansiāli atbalsta arī pēc pilngadības sasniegšanas, visbiežāk palīdzot segt ikdienas izdevumus, savukārt pieaugušie bērni...

Piektdaļu iedzīvotāju COVID-19 radītā krīze mudinājusi veikt mājokļa labiekārtošanu vai remontdarbus

40% uzlabojumus mājoklī bija paredzējuši pirms laika un krāja tam nepieciešamos līdzekļus. Teju tikpat daudzi 39% atzīst, ka doma par nepieciešamiem uzlabojumiem mājoklī bijusi jau ilgāku laiku, bet konkrēti lēmumi par veicamajiem darbiem pieņemti vien nesen.

Aptauja: 50% Latvijas uzņēmēju ārkārtas situācija iemācījusi uzkrāt lielākas rezerves

Puse jeb 50% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu no pēdējo divu mēnešu ārkārtas situācijas guvuši mācību, ka nepieciešams uzkrāt vairāk rezerves līdzekļu neparedzētiem gadījumiem.

Banka: Cilvēki neveido drošības spilvenu, pat ja finansiāli to var atļauties

Kaut arī aptuveni 60% algotu darbinieku pēc tēriņiem paliek vairāk nekā 20% no ikmēneša ienākumiem, vidēji puse nav sakrājusi sev drošības spilvenu trīs mēneša izdevumu apmērā, secināts Finoterapijas pētījumā.

Aizvadītajā desmitgadē 3.līmeņa pensiju plānu ienesīgums bijis no 3,2% līdz 6,6%

Aizvadītajā desmitgadē visu Latvijas pensiju 3.līmeņa plānu vidējais ienesīgums ir bijis no 3,2% līdz 6,6% par spīti satricinājumiem pasaules ekonomikā, vērtē Swedbank.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

Pensiju 2.līmeņa uzkrājuma mantošana – kas jāzina?

Sākot ar 2020.gada 1.janvāri uzkrājumu 2.pensiju līmenī varēs mantot. Veidot uzkrājumus 2.pensiju līmenī Latvijā izmanto jau 1,3 miljoni cilvēku ar mērķi vecumdienās saņemt ne tikai vecuma pensiju, bet arī iekrāto naudu un no tās iegūtos peļņas procentus.

Ziņas