Sākums Atslēgvārdi Jaunais koronavīruss

Atslēgvārds: jaunais koronavīruss

ASV profesors: Pietiekami daudz D vitamīna organismā var palīdzēt samazināt koronavīrusa risku par 54%

Pētījumā ar 190 000 ASV iedzīvotāju asins paraugiem ASV Bostonas Universitātes Medicīnas augstskolas mācībspēki secinājuši, ka cilvēkiem ar nepietiekamu D vitamīna līmeni organismā bijis par 54% lielāks inficēšanās risks ar jauno koronavīrusu, vēsta ziņu portāls Boston Herald.

Anglijā aizliegs pulcēšanos grupās virs sešiem cilvēkiem

Lielbritānijas valdība paziņojusi, ka lielākajā valsts daļā, Anglijā, ieviesīs aizliegumu pulcēties grupās, kas pārsniedz sešus cilvēkus. Drastiskā soļa mērķis ir reaģēt uz strauju, atkārtotu jaunā koronavīrusa izplatību.

ASV apstiprina COVID-19 ārstēšanu ar asins plazmu

ASV, kur ir pasaulē lielākais COVID-19 infekcijas un gadījumu skaits, valdība ir devusi apstiprinājumu jaunā koronavīrusa pacientu ārstēšanai ar asins plazmu, kas iegūta no vīrusu izslimojušiem pacientiem.

Pētījums: Itālijā COVID-19 antivielas atklātas 2,5% iedzīvotāju

Itālijā publicēts valsts mēroga pētījums, kur secināts, ka COVID-19 antivielas ir izstrādājušās tikai 1,48 miljoniem jeb 2,5% iedzīvotāju, kaut arī Itālija ir viena no pandēmijas vissmagāk skartajām Eiropas valstīm.

Anglijā ievieš elpceļu masku prasību veikalos, bankās

Lielbritānijas valdība noteikusi, ka Anglijā no piektdienas, 24.jūlija, iedzīvotājiem ir obligāti jāaizklāj elpceļi, atrodoties veikalos, bankās, pasta nodaļās, degvielas uzpildes stacijās un citās mazumtridzniecības vietās.

ASV pirks decembrī gaidāmu COVID-19 vakcīnu par 1,95 miljardiem dolāru

ASV valdība ir apņēmusies iegādāties 100 miljonus COVID-19 vakcīnas devu, ko šobrīd izstrādā un 2020.gada decembrī plāno piegādāt amerikāņu farmācijas uzņēmums Pfizer.

Francijā ievieš elpceļu masku prasību visur ārpus mājas

Francijā no pirmdienas, 20.jūlija, ir ieviesta prasība visiem iedzīvotājiem, atrodoties ārpus dzīvesvietas, nēsāt elpceļu masku.

Aprīlī Igaunijas naktsmītnēs uzņemti par 95% mazāk tūristu

Aprīlī Igaunijā, kad visu mēnesi bija spēkā ārkārtas situācija un ierobežojumi, tūrisma naktsmītnēs apmetās par 95% mazāk viesu nekā attiecīgajā periodā pērn. No ārzemniekiem visvairāk bijis latviešu.

Ziņas