Sākums Atslēgvārdi Koalīcijas veidošana

Atslēgvārds: koalīcijas veidošana

BNN nedēļas apkopojums: Rīgas restarts. «Dāvana» Lukašenko. Kāpostu tīteņi

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Baltkrievija, Reklāmām nē, Kāpostu tīteņiZinības klātienēRīgas dome un Kritums.

APP, JKP un NA/LRA vienojas par atbildības sfēru sadali jaunajā domes sasaukumā

Kamēr sarunas nebūs noritējušas arī ar Jauno vienotību un kamēr netiks panākta vienošanās ar visiem koalīcijas partneriem, tikmēr netiks atklāta jomu sadale.

Topošajā Rīgas domes koalīcijā aizvien nav kopīgas izpratnes par vadošo amatu skaitu

APP 4.septembrī tikās ar Jaunās konservatīvās partijas politiķiem, sākot sarunu arī par prioritātēm un darbiem. Vienlaikus neatrisināts palicis jautājums arī par amatu sadalījumu un to galīgo skaitu jaunajā domes sasaukumā.

Rīgas domes darbs varētu nesākties tik drīz; gaidāma tiesāšanās par vēlēšanu rezultātiem

Jaunās saskaņas pārstāvis Jānis Kuzins pēc šī lēmuma paziņošanas teica, ka ir nolēmis iesniegt prasību tiesā. Turklāt, ja arī tiesa to noraidīs, viņš vērsīšoties Eiropas cilvēktiesību tiesā.

Rīgas domes koalīcijas veidošanu bremzē APP un JV domstarpības par spēku samēru

Staķa vērtējumā trešdien, 2.septembrī, aizvadīta laba diena, jo trim no četrām «pārmaiņu koalīcijas» frakcijām izdevies vienoties par zināmu proporcionalitātes principu, kas trešdien bijusi vissvarīgākā tēma.

Staķa veidojamajā Rīgas domes koalīcijā par vicemēru varētu kļūt Ķirsis

Partijas turpina sarunas par jauno Rīgas domes koalīciju, ko paredzēts veidot no četrām frakcijām, kas iepriekšējā sasaukumā strādājušas opozīcijā.

Neieskaitītās vēlēšanu aploksnes varētu ietekmēt Saskaņas un JV mandātu skaitu

CVK, modelējot neapzīmogoto vēlēšanu aplokšņu ietekmi uz vēlēšanu rezultātu, secinājis, ka teorētiski Saskaņas un JV mandātu skaitu pašvaldībā var ietekmēt daļa jeb 320 no neieskaitītajām aploksnēm.

Ziņas